Liga Evropa

Koper, 16. 07. 2015 20.42 |

Nogometaši Kopra so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo Evropa s 3:2 ugnali splitski Hajduk. Primorci so še tik pred koncem tekme sicer vodili s 3:1, nato pa je izhodišče pred povratno tekmo na stadionu Poljud pokvaril Zoran Nižić.

Stadion Bonifika je bil tokrat premajhen za vse navijače, ki so si želeli v živo ogledati obračun Kopra in splitskega Hajduka. Prvi so sicer zapretili Dalmatinci, ko je v četrti minuti Marko Palčič v zadnjem trenutku blokiral strel Antona Maglice. Nato pa veselje med domačimi navijači. Po podaji s kota Ivice Guberca je namreč Denis Halilović z glavo zadel za vodstvo Kopra. Prejeti gol je goste 'presekal' in deset minut pozneje so Primorci udarili še drugič. Tokrat je s kota podal Goran Galešić, v kazenskem prostoru pa je z glavo natančno meril Amar Rahmanović. Gostje so nato le vrnili udarec. Tudi oni po podaji s kota. Žogo je v sredino poslal Ante Rogulić, kjer je nezbranost domače obrambe kaznoval Goran Milović.

A prejeti gol Koprčanov ni uspaval. V 40. minuti so izvedli izjemno akcijo. Rahmanović se je sam znašel pred vratarjem Lovrejem Kalinićem, a se je namesto za strel odločil za podajo na stran do Domna Črnigoja. Ta je takoj žogo poslal nazaj pred vrata, kjer Rahmanoviću ni bilo težko zadeti nebranjene mreže. Pred koncem prvega polčasa se je izkazal tudi domači vratar Vasja Simčič. Najprej je izjemno ubranil odličen strel mladega Nikole Vlašića, nato pa še poskus z razdalje Roguljića.

Amar Rahmanović je bil junak zmage proti Hajduku.
Amar Rahmanović je bil junak zmage proti Hajduku. FOTO: Damjan Žibert

V drugem polčasu je tempo na zelenici Bonifike precej padel. Koprčani so se zadovoljili s prednostjo dveh golov in iniciativo prepustili nogometašem Hajduka. Splitčani so sicer imeli nekoliko več od igre, a mreže Simčiča niso uspeli resneje ogroziti vse do 80. minute. Takrat je s prostega strela nevarno poskusil Mijo Caktaš, a na pravem mestu je bil spet razpoloženi vratar Simčič. Ko je že vse kazalo, da bodo Koprčani na vroče gostovanje na Poljud odšli z lepo prednostjo, pa je po podaji s kota zadel Zoran Nižić in ublažil poraz Hajduka. Povratna tekma bo čez teden dni v Splitu.

Koper – Hajduk Split 3:2 (3:1)
Halilović (7.), Rahmanović (17., 41.); Milović (29.), Nižić (91.)