Celje, 03. 08. 2013 22.31 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je na prijateljskem turnirju v Celju zmagala še na drugem dvoboju zapored. Po Latvijcih so padli še Srbi (67:52). Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil Goran Dragić (12).

Ped slovenskimi košarkarji je bila najtežja pripravljalna preizkušnja doslej, saj so v sklopu pripravljalnega turnirja v Celju, igrali s Srbi. Pričakovano so s 'težkimi' nogami in še naprej brez Jake Lakovića, v uvodnih trenutkih le stežka konkurirali tekmecu. Lažje je bilo po nekaj minutah, ko je četa Božidarja Maljkovića počasi strnila obrambo, začela zapirati prostor pod obročem in z raznovrstno igro v napadu tekmecu približala, nato pa pred iztekom prvih desetih minut tudi povedla (16:15). V drugi četrtini so gostitelji zaigrali še za odtenek bolje, bili bolj zbrani v zaključkih akcij, tudi obramba pa je delovala dobro. Vse do zadnjih nekaj minut pred odmorom, ko so Maljkovićevi izbranci popustili in na odmor odšli z minimalno prednostjo (33:31).

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju pa je igra dokončno stekla, razpoloženi Goran Dragić in druščina so bili garancija za mirnejše nadaljevanje in Slovenci so v Zlatorogu povedli tudi za 8 (47:39). Pred sklepnim delom dvoboja je prednost znašala 6 točk, domačini pa so na krilih zvestih privržencev v zadnjih desetih minutah vodili najprej za 10 (57:47), minuto pred koncem dvoboja pa že za 15 točk (67:52). In takšna je bila razlika tudi ob zvoku sirene.