Ljubljana, 09. 11. 2012 21.48 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 5. krogu evrolige vknjižili še četrti poraz. Tokrat jih je pred 7500 gledalci v Stožicah ugnal sloviti Real iz Madrida (89:76). Najučinkovitejši v ljubljanski vrsti je bil z 22 točkami Dylan Page.

"Igrajo napadalno košarko z veliko pick 'n rolla in iščejo visoke igralce, kar v zadnjih krogih evrolige odlično izkorišča naš Begić. Potrebujemo dober strelski dan, da lahko igramo enakovredno z njimi," je bil pred dvobojem 5. kroga evrolige z velikanom španske košarke Real Madridom realen član ljubljanske Union Olimpije Klemen Prepelič. Španci so svojo moč na parketu Stožic pokazali v uvodnih minutah dvoboja, ko so si priigrali prednost z 9:0, po minuti odmora Saše Filipovskega pa so dobro zaigrali tudi zmaji. S košem in natančno izvedenim prostim metom Arona Baynesa so denimo celo povedli z 10:0, nato pa držali priključek z uglednim tekmecem vse do zadnjih trenutkov prve četrtine, ko je Jaycee Carroll s trojko postavil končni izid po desetih minutah čiste igre (21:18).

Košarkarji Real Madrida so v Stožicah upravičili vlogo favorita.
Košarkarji Real Madrida so v Stožicah upravičili vlogo favorita. FOTO: Damjan Žibert

V drugi četrtini so se varovanci Saša Filipovskega trudili držati priključek s tekmecem in do izida 25:25 jim je to tudi uspevalo, nato pa so v višjo prestavo prestavili madridski košarkarji in naredili delni izid 7:0, za nameček pa je domači trener nekoliko več priložnosti ponudil igralcem s klopi, saj je želel nosilce odpočiti za nadaljevanje dvoboja. To se je na rezultatu še kako poznalo, saj je tekmec odšel na odmor z 11 točkami naskoka (46:35). 7500 gledalcev – toliko naj bi se jih po uradnih podatkih zbralo v dvorani – po prvem delu obračuna ni pričakovalo, da se bo ponovil 16. november 2008, ko so igralci Uniona Olimpije v Hali Tivoli nazadnje ugnali Real.

Tretjo četrtino so Ljubljančani sicer odigrali zelo dobro, predvsem pa po zaostanku 11 točk zelo pogumno, a to ni bilo dovolj, da bi se pred zadnjimi desetimi minutami tekmecu uspeli približati oz. vsaj znižati zaostanek po prvem polčasu, saj je bila razlika še naprej 11 točk (57:68). Klemen Prepelič je sicer sklepnih 10 minut dvoboj odprl z dvema trojkama, a Real je nato vrnil udarec. V zadnjih minutah se je sicer pokazal žarek upanja za gostitelje, ki pa ob zaostanku s šestimi točkami niso uspeli izkoristiti napada, kar je Real izkoristil in se ob koncu zasluženo veselil zmage z 89:76.