Donjeck, 23. 10. 2012 22.14 |

Nogometaši Šahtarja so v tretjem krogu skupinskega dela Lige prvakov z 2:1 odpravili aktualnega evropskega prvaka Chelsea. Danski Nordsjaelland je odščipnil točko Juventusu (1:1), Jordi Alba pa je rešil Barcelono.

Pred obračunom vodilnih moštev svojih domačih prvenstev je bila statistika bolj naklonjena gostiteljem, saj doslej na domačem terenu še niso izgubili proti angleškemu nasprotniku. Da jim otoški nasprotniki ustrezajo, so nogometaši Šahtarja dokazali že na samem začetku tekme. Že v tretji minuti tekme je namreč žoga v kazenskem prostoru prišla do Brazilca Alexa Teixeire, ki je z natančnim strelom v daljši vratarjev kot premagal Petra Čecha. Nov šok je za Londončane sledil v 18. minuti, ko je zaradi poškodbe iz igre moral izkušeni Frank Lampard. Trener Roberto Di Matteo je namesto njega v igro poslal Edena Hazarda in tako napovedal lov za izenačenjem. Chelsea je prevzel terensko premoč, aktiven je bil predvsem Fernando Torres, a kaj več kot nekaj polpriložnosti si gosti niso uspeli priigrati. Nogometaši iz Donjecka so se osredotočili predvsem na protinapade in v enem izmed takšnih v 37. minuti znova nevarno zapretili. Do strela v kazenskem prostoru je prišel Henrik Mkhitaryan, Čech je žogo izbil v kot. Češki čuvaj mreže je bil na novi veliki preizkušnji že tri minute pozneje, ko je z izjemnim posredovanjem veselje preprečil reprezentančnemu kolegu Tomašu Hübschmanu.

Alex Teixeira je načel mrežo Chelseaja.
Alex Teixeira je načel mrežo Chelseaja. FOTO: Reuters
Gostje so v drugi polčas krenili odločno in si v 50. minuti priigrali lepo priložnost, a Juan Mata je z roba kazenskega prostora meril prek vrat. Že v naslednjem pravem napadu je sledila kazen. Šahtar je izpeljal hiter protinapad, ki ga je z natančnim strelom zaključil Fernandinho. V 57. minuti je svoj strel preizkusil Ramires, Brazilec je meril točno v vratarja Andrija Pjatova. Na začetku 68. minute se je v nevarnem položaju znašel John Obi Mikel, čigar strel iz obrata je zletel čez prečnik. Sledila je nova priložnost za gostitelje. Poskusil je strelec drugega gola Fernandinho, a je bil tokrat manj natančen kot na začetku drugega polčasa. Takoj v naslednji akciji je zapretil še Mkhitaryan, strel Armenca pa je Čech ubranil. Izjemno nevarni napadalec je poskusil tudi v 74. minuti, še enkrat se je izkazal čuvaj mreže Chelseaja. Nekaj upanja na preobrat je Londončanom v 88. minuti vlil Oscar, a 'modrim' je na koncu zmanjkalo časa.

Mikkel Beckmann je Nordsjaelland presenetljivo popeljal v vodstvo proti Juventusu. FOTO: Reuters

Nordsjaelland presenetil Juventus, Jordi Alba rešitelj Barcelone

Za največje presenečenje prvih tekem tretjega kroga je poskrbel danski prvak Nordsjaelland, ki je na domačem terenu remiziral z Juventusom. Za vodstvo gostiteljev je z odlično izvedenim prostim strelom poskrbel Mikkel Beckmann, nato pa je ob živce napadalce 'stare dame' spravljal izjemni vratar Dancev Jesper Hansen. Slednji je namreč ubranil neverjetnih 14 strelov italijanskih prvakov, premagati pa ga je uspel zgolj rezervist Mirko Vučinić, ki je Juventus rešil pred šokantnim porazom. Mučila se je tudi Barcelona, ki je na Camp Nouu gostila Celtic. Gostje iz Škotske so povedli preko Grka Giorgosa Samarasa, pred koncem prvega polčasa pa je po podaji Xavija za izenačenje poskrbel Andres Iniesta. Po seriji neuspešnih napadov v drugem polčasu je vse kazalo na presenetljivo točko Celtica, v četrti minuti sodnikovega nadomestila igralnega časa pa je zadel branilec Jordi Alba in Kataloncem prinesel nove tri točke.