VIDEO in FOTO: Maribor brez težav opravil s kanarčki

Maribor, 25. 11. 2012 17.49 |

V 20. krogu slovenske nogometne Prve Lige sta se v Ljudskem vrtu pomerila vodilni Maribor in tretjeuvrščeni Koper. Aktualni državni prvaki so z goloma Agima Ibraimija in Nikole Komazeca slavili s 3:0.

Nogometaši Maribora, ki letos z odličnimi igrami zastopajo slovenske barve v Ligi Evropa, so med tednom v Atenah nesrečno izgubili proti Panathinaikosu. Tokrat so Štajerci v Ljudskem vrtu gostili Koprčane. Trener Darko Milanič je malce premešal udarno enajsterico in na klopi pustil Aleša Mertlja, branilca Argusa in kapetana Marcosa Tavaresa.
Aktualni državni prvaki so odločno začeli srečanje in že v uvodni minuti je s strelom od daleč Agim Ibraimi ogrel dlani gostujočega vratarja Igorja Nenezića in nakazal, v kateri smeri se bo tekma odvijala. V deveti minuti se je štajerska agresivnost poplačala. Lepo podajo Dejana Mezge je z glavo podaljšal napadalec Nikola Komazec, akcijo je dobro spremljal vtekajoči Ibraimi, ki se je sam znašel pred vrati Kopra in zadel za vodstvo z 1:0. Mariborčani so kljub vodstvu bili veliko bolj podjetnejši. Lepo priložnost za povišanje vodstva je najprej imel Aleš Mejač, ki je meril mimo desne vratnice. Tik pred odmorom pa je Dejan Mezga meril naravnost v naročje vratarja Nenezića.

V nadaljevanju so do prve resnejše priložnosti prišli tudi gostje. Matej Pučko z bližine ni uspel premagati Jasmina Handanovića. Mariborski vratar se je izkazal z izjemno obrambo. V 65. minuti je zasluženo domače vodstvo podvojil hrvaški napadalec Nikola Komazec. Ibraimi je poslal odlično žogo v kazenski prostor, Komazec je s strelom z glavo najprej zadel prečko, odbito žogo pa nato uspel potisniti v gol. Ob koncu tekme pa je z drugim golom na obračunu domače navijače razveselil Ibraimi, ki je natančno meril s približno dvajsetih metrov.  Aktualni državni prvaki so svojo prednost brez težav nadzirali in zasluženo zmagali na zadnji domači tekmi jesenskega dela tekmovanja.

Maribor – Luka Koper 3:0 (1:0)