Zimski športi

Flisar uvodno preizkušnjo končal v osmini finala

Lake Louise, 07. 12. 2013 22.46 |

Mariborčan Filip Flisar je na uvodni tekmi svetovnega pokala v smučarskem krosu v kanadski Nakiski tekmovanje končal precej hitreje, kot je načrtoval. Izpadel je že v osmini finala, tudi v kvalifikacijah pa ni pokazal najboljše vožnje, saj se je med 32 tekmovalcev prebil z 28. časom.

Filip Flisar
Filip Flisar FOTO: Damjan Žibert

Filip Flisar se je v prvem krogu izločilnih bojev pomeril s Finecem Jounijem Pellinenom, Francozem Bastienom Midolom in Norvežanom Christianom Mithasselom ter končal na četrtem mestu.

Drugi Slovenec Blaž Ogorelec je obstal v kvalifikacijah, kjer je osvojil 41. mesto, kar je sicer njegova najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu. Preboj na tekmo ni uspel tudi Saši Farič, ki je finale zgrešila za eno mesto, bila je 33.