Zimski športi

Flisar 18. v Kreischbergu

Kreischberg, 25. 01. 2014 16.52 |

Smučar prostega sloga Filip Flisar je v Kreischbergu na zadnji tekmi svetovnega pokala v krosu pred olimpijskimi igrami v Sočiju zasedel 18. mesto, Blaž Ogorelc je bil 22., zmagal je Švicar Alex Fiva.

To je Flisarjeva druga najboljša uvrstitev v sezoni, a slabša, kot jo je po sedmem mestu v kvalifikacijah pričakoval. Zmagal je Švicar Alex Fiva pred Avstrijcem Johannesom Rohrweckom in rojakom, olimpijskim prvakom Michaelom Schmidom. Drugi slovenski predstavnik Blaž Ogorelc se je uvrstil na 22. mesto. Vodstvo v svetovnem pokalu je prevzel Šved Victor Oehling Norberg (319 točk), Ogorelc je 40., Flisar pa 41., oba imata 35 točk.

Pri ženskah je bila najboljša Francozinja Ophelia David, drugo mesto je zasedla Švicarka Fanny Smith, tretje pa Kanadčanka Marielle Thompson, vodilna v svetovnem pokalu. Slovenk ni bilo na startu, saj je Saša Farič zaradi osebnih razlogov že končala sezono.