Celje, 01. 03. 2014 19.26 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so si po zmagi nad velenjskim Gorenjem (30:28) zagotovili igranje v finalu slovenskega pokala. Njihovi tekmeci bodo igralci SVIŠ-a iz Ivančne Gorice.

Rokometni klub Celje Pivovarna Laško je dobil organizacijo zaključnega turnirja slovenskega pokala, rokometaši pa so se vodstvu kluba želeli oddolžiti z osvojitvijo nove pokalne lovorike. A že v polfinalu tekmovanja so igrali finale pred finalom. Njihovi tekmeci so bili igralci velenjskega Gorenja. Slovenski državni prvaki so uvodoma igrali sproščeno, bili dolgo korak pred rumeno – modrimi, a sledila je menjava na celjskih vratih, Urbana Lesjaka je zamenjal Matevž Skok in s kar tremi ubranjenimi 7-metrovkami, dodobra načel samozavest Velenjčanov. Za nameček so izbranci Branka Tamšeta zelo dobro zaigrali tudi v napadu in si v 25. minuti po golu Luke Žvižeja priigrali dva gola naskoka (12:10). Do izteka prvega dela dvoboja je evrogol dosegel še Gašper Marguč, za končni izid prvega dela pa je bil natančen Jernej Papež (13:11).

Sebastian Skube
Sebastian Skube FOTO: Miro Majcen

V drugem polčasu so Celjani vnovič zaigrali neodločno, Velenjčani pa iz slačilnice prišli zelo motivirani. Izid so poravnali na 13 in nato še 14, v nadaljevanju pa so Tamšetovi izbranci po dobri igri v obrambi, uspeli pobegniti na 19:16. Trener gostov Ivan Vajdl je na celjski nalet reagiral z minuto odmora, kar se je izkazalo za zelo smiselno, saj so se državni prvaki vrnili v igro. A ne za dolgo, saj so Celjani deset minut pred koncem pobegnili na 25:21. Štirih golov prednosti pa do izteka igralnega časa niso zapravili.

Pet minut pred iztekom igralnega časa je bilo 28:24, a se Velenjčani niso predajali, se približali še na 29:28, ob koncu pa je piko na i, s svojim devetim golom postavil Gašper Marguč (30:28). V drugem polfinalu je SVIŠ presenetil trebanjski Trimo (24:23).