Fenerbahče se je poigral z zmaji

Carigrad, 22. 11. 2012 20.19 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v 7. krogu evrolige doživeli še peti poraz. Pričakovano jih je s 85:68 ugnal turški velikan Fenerbahče. Pri zmajih je bil s 23 točkami najbolj razpoložen Dylan Page.

Dylan Page je bil najbolj razpoložen ljubljanski košarkar v Turčiji.
Dylan Page je bil najbolj razpoložen ljubljanski košarkar v Turčiji. FOTO: Aljoša Kravanja

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so po domačem porazu s Partizanom v ligi ABA krenili na pot proti turškemu Carigradu, kjer jih je čakal motivirani Fenerbahče. "Pričakujemo težko tekmo. Na prvem dvoboju v Ljubljani smo pokazali, da lahko igramo z njimi, kljub temu da so favoriti. Dali bomo vse od sebe, da prikažemo dobro predstavo na težkem gostovanju,'' je pred odhodom na pot dejal Dino Murića, a na gostovanju v Fenerbahče Ülker sport Areni so bili brez možnosti vse od četrte minute naprej. Takrat je bil namreč izid poravnan na 4:4, nato pa so gostitelji le izkoriščali napake tekmeca.

Na krilih Boja McCaleba (13 točk) in Mikea Batista so namreč iz minute v minuto višali prednost in se poigravali z obrambo zmajev. Četa Saše Filipovskega je sicer poskušala, a pravih možnosti za ugoden izid niso imeli. Ob polčasu so domačini vodili s 43:26, v nadaljevanju pa se razlika ni bistveno spremenila. Kljub prebliskom posameznikov v belo-zelenih dresih so se Turki ob koncu veselili visoke zmage. Zmagali so s kar 85:68 in slovenskim podprvakom zadali še peti poraz v letošnji evroligaški sezoni.

Pri domačinih je bil z 19 točkami najbolj razpoložen Bojan Bogdanović, pri zmajih pa jih je Dylan Page dosegel 23.