Falcao, Cavani, Aguero uspešni tudi v reprezentančnih dresih

Quito, 12. 06. 2013 08.40 |

V južnoameriških kvalifikacijah za nogometno svetovno prvenstvo leta 2014 so Argentina, Kolumbija, Ekvador in Čile naredili nov korak k uvrstitvi v Brazilijo. Argentina ima po 13 tekmah 26 točk, tri več od Kolumbije, ki ima tako kot tretjeuvrščeni Ekvador tekmo manj.

Kolumbijci so pred domačimi gledalci z 2:0 odpravili Peru. Radamel Falcao je v 12. minuti zadel enajstmetrovko, zmago je potrdil Teofilo Gutierrez v 45. minuti. V Ekvadorju sta se domača in argentinska vrsta razšli z 1:1. Goste je v neugodnem Quitu v vodstvo z bele točke popeljal Sergio Aguero, že v 17. minuti pa je izenačil Alejandro Castillo. V 88. minuti je bil pri Argentini izključen Javier Macherano, ker je brcnil uradno osebo. "Bilo bi lepo zmagati, ampak glede na okoliščine je tudi točka v redu," je po tekmi povedal Aguero. Venezuela je doma pokleknila pred Urugvajem z 0:1, edini gol je zabil Edinson Cavani v 28. minuti. Čilenci pa so s 3:1 odpravili Bolivijo, za zmagovalce so zadeli Eduardo Vargas (16.), Alexis Sanchez (17.). in Arturo Vidal (90.). Prve štiri reprezentance se uvrstijo na SP, peta pa igra v dodatnih kvalifikacijah.