Ljubljana, 12. 04. 2014 16.55 |

Slovenska reprezentanca je v evropskem ragbi pokalu narodov, v skupini 2C, s 45:17 ugnala Bolgare. S tem so encijani naredili velik korak k obstanku v aktualni konkurenci. Ob polčasu so vodili z 21:12.

Slovenska ragbi reprezentanca je imela na stadionu v Sp. Šiški glasno podporo s tribun. Veliko zaslug za to imajo tudi bratje Skofič, ki prihajajo iz domovine ragbija. Archie, Frankie, George, Jack in Max so namreč skupaj s soigralci privabili več kot 2000 gledalcev, ki so videli izjemno predstavo slovenske zasedbe. Prvi polčas so dobili z 21:12, v nadaljevanju pa dokončno strli odpor tekmeca in se veselili zmage s 45:17.

S petimi točkami - štiri so dobili z zmago, eno za več kot pet golov - so Slovenci krog pred koncem na tretjem mestu v skupini ter na dobri poti, da si zagotovijo obstanek.

Slovenci so bili za razred boljši od Bolgarov.