Stojan Kuhar je že kot fantek z veseljem opazoval svojo sestro, kako je vadila kitaro. Inštrument ga je tako navdušil, da sta ga starša na njegovo željo pri sedmih letih vpisala v glasbeno šolo in od takrat si mladi virtuoz ne more več zamisliti dneva brez svoje 'ljubice', kot pravi svoji klasični kitari. Rad igra tako za družino kot za sosede, sorodnike in prijatelje, trenutno pa veliko svojega časa namenja pripravam na tekmovanja ter sprejemne izpite – naslednje leto ga namreč čakajo sprejemni izpiti na akademijo, ki bo Stojana popeljala še korak bliže k uresničitvi ciljev: postati vrhunski koncertni kitarist in pedagog kitare ter sodelovati z največjimi imeni iz kitarskega sveta.
Hana Brečko Simšič je imela vsega devet let, ko ji je mama za rojstni dan uresničila željo ter ji kupila tečaj jahanja. Ker je že od malih nog oboževala konje in jo je prvi stik s pravim jahanjem povsem navdušil, je začela takoj zelo zavzeto trenirati. Dejstvo, da že od rojstva nima desne dlani, je pri tem ni oviralo. Prav nasprotno, v invalidnosti je videla dodaten izziv in željo po tekmovanju ter premagovanju nasprotnikov. Na začetku je trenirala v preskakovanju zaprek, po nesreči pa se je povsem osredotočila na angleško dresurno jahanje. Ker pri nas ni tekem za parašportnike v dresurnem jahanju, Hana tekmuje v klasični mladinski konkurenci – in jo tudi redno premaguje. Kljub temu si želi, da bi se lahko udeleževala tekem na mednarodni ravni, saj bi ji dobre uvrstitve na teh tekmovanjih omogočile kvalifikacijo na paraolimpijske igre, ki so glavni tekmovalni cilj mlade jahačice.
Nik Čemažar se je že v vrtcu rad ukvarjal s športom. Bil je nagajiv in igriv otrok, ki se je preizkušal v nogometu, plavanju, leta 2011 pa se je odločil svoje življenje posvetiti kolesarstvu. Začetek kariere je zaznamovalo nekaj padcev, ki pa so mlademu športniku vlili še dodatno motivacijo. Trdo delo, vztrajnost in osredotočenost so kmalu obrodili sadove, saj je Nik zelo hitro napredoval. Danes se lahko pohvali s številnimi naslovi državnega prvaka tako na velodromu kot tudi v kronometru ter na cestni dirki, kar je v kolesarstvu prej izjema kot pravilo, omeniti pa je treba še številne odmevne uvrstitve na mednarodnih dirkah, ki dokazujejo, da je mladi kolesar na pravi poti do uresničitve svojih sanj: priti v eno od World Tour ekip in dirkati v konkurenci najboljših kolesarjev na svetu.
Luka Poljanec se je nad tolkali navdušil ob obisku profesorja Nebojše Dačkovića, ko se je povsem zaljubil v marimbo. Vse od takrat je zapisan družini tolkal, in čeprav zelo rad igra na vse inštrumente, mu je mehak zvok marimbe še vedno najbolj pri srcu. Poleg tolkal ga navdihujejo tudi ptice, je navdušen ornitolog in oboževalec divjih orhidej. Nekoč bi rad združil obe strasti in priredil koncert v gozdu, kjer bi ob spremljavi ptičjega petja igral na marimbo. Prav tako se želi naslednje leto vpisati na študij v tujini, se še naprej razvijati v svoji glasbeni zvrsti, obiskovati pomembne mednarodne seminarje in tekmovanja ter predvsem širiti lepoto glasbe in zvokov med zadovoljne poslušalce.
Odskočna deska do uspeha
Na spletni strani Mladi upi smo do sedaj predstavili deset mladih talentiranih športnikov, parašportnikov, glasbenikov in znanstvenikov. Do 5. decembra vam jih bomo predstavili še deset, nato pa bo razpisna komisija na osnovi razpisnih meril med finalisti izbrala prejemnike finančne podpore. Svojega zmagovalca in s tem prejemnika finančne podpore pa boste lahko z glasovanjem med 5. in 13. decembrom na spletni strani Mladi upi izbrali tudi vi.
Dobrodelni projekt Mladi upi je tesno povezan z najbolj priljubljeno oddajo nedeljskih večerov Znan obraz ima svoj glas, v kateri ima vsak teden eden izmed osmerice znanih Slovenk in Slovencev, preoblečen v znano pevsko zvezdo, skrito misijo ter s tem v sklad Mladi upi 2017 prinese denarni znesek, katerega višina je odvisna od njegove uvrstitve. Vse bo v redu, zavod Zavarovalnice Triglav za družbeno odgovorne aktivnosti ta znesek podvoji. Do sedaj se je v skladu nabralo že 18.000 evrov.
Projekt Mladi upi je v preteklosti prepoznal potencial v številnih mladih posameznikih, ki so se pozneje povzpeli na sam svetovni vrh: dobitniki sredstev so bili med drugim tudi svetovni prvak v motokrosu Tim Gajser, svetovna prvakinja v plezanju Janja Garnbret in absolutni zmagovalec olimpijade iz astronomije ter astrofizike Aleksej Jurca.
Sponzorirana vsebina
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.