Zadnja preživela s Titanika prisiljena v prodajo spominkov
Millvina Dean je še zadnja preživela s Titanika, ki je potonil leta 1912. Starka je bila prisiljena prodati spominke, da bi lahko plačala dom za ostarele.
Zadnja preživela s Titanika, 96-letna Millvina Dean, se je odločila na dražbi prodati spominke z usodnega križarjenja leta 1912, da bi lahko poravnala stroške bivanja v domu za ostarele. 96-letnica je s prodajo različnih predmetov iztržila okoli 40.000 evrov, kar je precej več, kot je pričakovala.
Med osebnimi predmeti, ki so se znašli na dražbi, je bil sto let star kovček, poln oblačil, ki so jih po nesreči in prihodu v ZDA njeni družini podarili prebivalci New Yorka. Takrat dvomesečna Deanova je bila najmlajša preživela, ki so jo rešili s Titanika. Nesrečo sta preživela tudi njen bratec in mati, medtem ko je oče umrl, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
"Sedaj vse prodajam, ker moram plačati stroške doma za ostarele Prodajam tisto, za kar mislim, da bi mi lahko prineslo kaj denarja," je pred sobotno dražbo povedala Deanova, ki je v domu pristala pred dvema letoma, ko si je zlomila kolk. "Stroški so precej visoki. Več denarja, kot dobim od dražbe, bolje bo," je še povedala za časnik Southern Daily Echo.
Titanik je bil inspiracija za mnogo umetniških del.
Najhujšo pomorsko nesrečo v zgodovini je preživelo 705 od okoli 2.200 potnikov in osebja na ladji. Njihovo število se je skozi desetletja krčilo, tako da je na koncu, potem ko je lani umrla Britanka Barbara Joyce Dainton, ostala le še Deanova.
Za predmete na sobotni dražbi se je potegovalo tudi Mednarodno združenje Titanika, ki je želelo predmete vrniti njihovi pravi lastnici, Deanovi, a se z visokimi ponudbami drugih kupcev ni moglo kosati.
Povezani članki
Glasuj
19.10.2008, 10:50
Žalostno,da mora gospa prodajati predmete,ki segajo tako daleč v njeno zgodovino in spomine,čeprav so bili razburljivi.Ja, takšen je ta svet !
EJ TA GOSPA JE BILA TAKRAT STARA 2 MESECA, PA MI POVEJ, KAKŠNE SPOMINE IMA NA TITANIK????





















