Zanimivosti

Slovenski trebuščki na zmagovalnih stopničkah

Ternopil, 17. 11. 2010 06.30 |

Slovenci smo že velikokrat dokazali, da smo več kot dobri plesalci. Tokrat so nas na zmagovalne stopničke popeljale mične gospodične in njihovi trebuščki.

Mične gospodične so pokazale umenost trebušnega plesa.
Mične gospodične so pokazale umenost trebušnega plesa. FOTO: osebni arhiv
Najmlajša članica, ki je zasedla 12. mesto.
Najmlajša članica, ki je zasedla 12. mesto. FOTO: osebni arhiv
Slovenska plesna reprezentanca v orientalskih plesih se je 7. novembra udeležila svetovnega prvenstva v ukrajinskem mestu Ternopil. Na zmagovalne stopničke je stopila Andrea Zanardi v kategoriji člani  ter mala skupina Belly blue iz Domžal med mladinci v koreografiji Andree Zanardi. V nemogočih razmerah so uspeh zaokrožile Novogoričanke z drugim mestom Pharaonic carneval, ki so jo odplesale ob treh zjutraj. Mala skupina Flowers, prav tako v koreografiji Nike Mlakar, je bila osma,  članicaTamara Kolenc pa je zasedla  22. mesto.