Zanimivosti

Slovenski barman drugi na svetu

Varšava/Ljubljana, 22. 11. 2011 19.11 |

Na svetovnem prvenstvu barmanov so se Slovenci odrezali izjemno. Dobili smo celo viceprvaka v kategoriji koktajl s penečim vinom. Branko Lepoša je sodnike prepričal s koktajlom Rose Symhony.

Branko Lepoša s svojimi koktajli
Branko Lepoša s svojimi koktajli FOTO: Facebook

S 60. svetovnega kongresa barmanov v Varšavi se je Društvo barmanov Slovenije vrnilo z dvema odličnima rezultatoma. V kategoriji koktajli s penečimi vini je Branko Lepoša osvojil drugo mesto, v atraktivni pripravi koktajlov pa je Boris Šimbera zasedel sedmo mesto, je povedal predsednik društva Aleš Ogrin.

V okviru 60. svetovnega kongresa barmanov se je sicer odvijalo 37. svetovno prvenstvo v mešanju koktajlov v klasični pripravi in pa 12. svetovno prvenstvo v atraktivni pripravi koktajlov. Kot je izpostavil Ogrin, je letos svetovno prvenstvo potekalo v spremenjeni obliki, saj so barmani tekmovali po posameznih kategorijah mešanih pijač.

Poleg kategorij koktajlov s penečimi vini in prosti oz. atraktivni kategoriji, kjer sta sodelovala člana Društva barmanov Slovenije, so ostale kategorije zajemale še sladke koktajle, dolge koktajle, mešane pijače in fantazijske pijače.

Slovenski barmani (od leve proti desni): Edin Halačević, Aleš Ogrin, Branko Lepoša, Boris Šimbera in Franci Pišek. FOTO: Facebook

Kot je še dejal Ogrin, je društvo v kategoriji koktajli s penečimi vini zastopal Branko Lepoša in je osvojil drugo mesto. Boris Šimbera je v prosti oz. atraktivni pripravi koktajlov osvojil sedmo mesto, za finale mu je zmanjkalo 11 točk. Kljub temu Ogrin poudarja, da je to najboljša uvrstitev slovenskega barmana v tej kategoriji do sedaj.

Drugouvrščeni koktajl v kategoriji koktajli s penečimi vini Lepoše z imenom rose symphony sicer med drugim vsebuje gin, tri različne vrste likerjev, sirup granatnih jabolk in peneče vino.