Zanimivosti

Še en slovenski fenomen?

Valmalenco, 31. 03. 2011 12.52 |

Mladi slovenski deskar na snegu 17-letni Matija Mihič je na mladinskem svetovnem prvenstvu v Valmalencu v deskarskem krosu osvojil srebrno odličje.

Za 17-letnega Matijo je to do sedaj največji dosežek kariere in več kot odličen zaključek letošnje sezone. FOTO:
Matija je na mladinskem prvenstvu osvojil srebro.
Matija je na mladinskem prvenstvu osvojil srebro. FOTO:
V Valmalencu, v sosednji Italiji, se je odvijalo svetovno prvenstvu v deskanju na snegu. 17-letni Matija Mihič je kot edini slovenski predstavnik že na ponedeljkovih kvalifikacijah osvojil 9. mesto.

Še bolje pa se je uvrstil naslednji dan, v finalu, saj je osvojil naslov svetovnega podprvaka v deskarskem krosu. Matijo je prehitel le Španec Regino Hernandez.

Matija, ki se je včeraj vrnil v Ljubljano, je doživel topel sprejem med kolegi, sorodniki in prijatelji, ki so nanj zelo ponosni. Je Matija še eden med mnogimi slovenskimi fenomeni?