Zanimivosti

FOTO & VIDEO: Naprodaj Alesijev dirkalnik iz leta 1991

Rim, 05. 06. 2010 16.29 |

Neka ameriška trgovina prodaja ferrarijev dirkalnik formule ena, s katerim je leta 1991 tekmoval znani dirkač Jean Alesi. Začetna cena znaša 700.000 dolarjev.

Scuderia ferrari tipo 642 - 4

Francoz je sicer imel z dirkalnikom 'scuderia ferrari tipo 642' mešan uspeh. Na dirkah svetovnega prvenstva leta 1991 je sicer trikrat prišel na stopničke (vedno na najnižjo), a je zabeležil tudi tri odstope. Sezono je končal na sedmem mestu – prvak je postal Ayrton Senna, drugi je bil Nigel Mansell, tretje mesto je osvojil Riccardo Patrese, sledili pa so jim še Gerhard Berger, Alain Prost in Nelson Piquet (razen Bergerja in Patresseja so vsi osvojili najmanj en naslov prvaka).

Dirkalnik, ki ga poganja 3,5-litrski V12 motor z močjo kW (700 KM), je na videz odlično ohranjen, v trgovini iz Fort Lauderdalea na Floridi pa se lahko prijavite tudi za poskusno vožnjo. Še nakupni pogoji: tisti kupec, ki bo na koncu ponudil najvišjo ceno, bo moral v dveh dneh po koncu dražbe plačati 1.000 dolarjev nevračljivega depozita, končno ceno pa bo moral skupaj z dajatvami in davki poravnati v petih dneh.