FOTO: Našli piramido pod peskom
Egipčanski arheologi so pod peskom odkrili temelje piramide, ki je skoraj 200 let veljala za izgubljeno.
Egipčanski arheologi so v kraju Sakara v provinci Giza pod peskom odkrili 4.000 let staro piramido, ki je skoraj 200 let veljala za izgubljeno. Nemški arheolog Karl Richard Laspius je namreč leta 1842 našel njene temelje in jo poimenoval 'brezglava', nato pa so jo prekrile puščavske nevihte in so nanjo vsi pozabili. Do tega trenutka.
Temelji piramide so ležali sedem metrov globoko pod peskom. (Foto: Reuters)
Vodja ekspedicije Zahi Hawass meni, da je piramido zgradil faraon Menkauhor, ki je vladal le osem let, in sicer v 24. stoletju pred Kristusom. Stil gradnje dokazuje, da je piramida iz tako imenovane pete dinastije.
Temelje so arheologi našli sedem metrov pod peskom, izkopavanje pa je trajalo celo leto. "Ne moremo vedeti, kaj vse se skriva pod peskom, a sem prepričan, da veliko število piramid ostaja skrivnost,“ je zaključil Hawass.
hahahaha, a pa je res izgubljena?a nebi raje še 2x napisal =S
























