Kate Middleton, kmalu nevesta bodočega britanskega prestolonaslednika, se je rodila leta 1982 in je princa Williama prvič srečala na Univerzi St. Andrews leta 2001. Za razliko od bodočega soproga njeno življenje ni bilo pod lupo javnosti že vse od prvega dne, saj se mediji zanjo zanimajo predvsem zadnjih deset let, odkar so ju tako ali drugače obravnavali.
Zanimivo je, da se je 29-letna Catherine Elizabeth Middleton rodila v družini srednjega sloja v Buckleburyju v okrožju Berkshire. Mnogi se namreč sprašujejo, kako je dekle iz srednjega sloja lahko hodilo na isto šolo kot prestolonaslednik in kako, da sta bila celo sostanovalca v študentskem domu. Drži sicer, da sta njena starša Carole Goldsmith in Michael Middleton milijonarja, kar enostavno pomeni, da sta ji z denarjem lahko omogočila vrhunsko šolanje, tako rekoč kraljevsko. Kate jima je povrnila "investicijo" tako, da je bila vzorna učenka, ki je z odliko diplomirala iz umetnostne zgodovine. William je Kate sicer srečal na modni reviji, kjer je nastopila kot ena od manekenk v kopalkah na modni brvi. Drži, da denar ne more kupiti "modre krvi", zato nekateri menijo, da bo šlo "običajno" poreklo Kate zagotovo "v nos" nekaterim kraljevim glavam in Williamovim prijateljem.
Poleg vseh privilegijev, ki jih bo Kate po poroki 29. aprila pridobila, jo čaka tudi kar nekaj "ovir" oz. stvari, ki se bodo zanjo za vedno spremenile. In katerih ji res ne moremo zavidati?
In kaj vse čaka Kate Middleton po poroki s princem Williamom? Poglejmo si nekaj najbolj v nebo vpijočih stvari ...
Nič več Kate!
Njeno ime Kate bo uradno "umrlo" v trenutku, ko bo na poročni dan zakorakala po Westminster Abbeyju. Nihče več je ne bo klical Kate, temveč kvečjemu Catherine. Še vedno ni jasno, ali bo William dobil naziv vojvode, kar pomeni, da bi tudi njej podelili naziv vojvodinje. Catherine bo tako po poroki znana kot "Her Royal Highness Princess William of Wales" (njeno kraljevsko visočanstvo princesa Williama Waležanskega) oz. "njeno kraljevsko visočanstvo princesa Catherine". Kot menijo nekateri, to pomeni, da bo praktično brez lastne identitete, skratka (še ena) žena britanskega monarha.
Slovo od volilne pravice
Kot bodoča žena britanskega prestolonaslednika Kate ne bo več imela volilne pravice, kar pomeni, da ne bo smela voliti. Čeprav kraljica in nekateri člani kraljeve družine teoretično imajo volilno pravico, ne volijo. Ker se ima to za protiustavno.
Omejena uporaba besed
Podobno kot princesa Diana je šla tudi Kate skozi "kraljevsko" šolo, kjer so jo poučili o tem, kaj se za člana kraljevske družine spodobi in kaj ne. Tudi glede uporabe določenih besed. Npr., da ne smejo uporabljati besed, kot je "toilet" za stranišče, temveč sopomenko "lavatory". Še ena od takih cvetk je zagotovo ta, da ne smejo vzklikati "yeah", saj lahko uporabljajo zgolj običajni "yes".
Adijo, raki, školjke, polži!
Kraljeva družina je izredno pazljiva, da na njihovem jedilniku ni lupinarjev, saj so v nenehnem strahu, da se ne bi zastrupili s hrano. Če ima Kate rada morsko hrano, si jo bo po poroki lahko privoščila zgolj, če bo na obisku pri starših, saj je v kraljevi kuhinji ni.
Spodobno obnašanje v javnosti, nobenih javnih stranišč
Dnevi nočnega žuriranja in popivanja bodo poslej nepreklicno stvar preteklosti. Kate sicer nikoli ni bila pretirana ljubiteljica alkohola, odslej pa si ne bo smela privoščiti, da bi se "neodgovorno" obnašala v javnosti. Sploh pri vsepovsod prisotnih britanskih paparacih. Obenem ne bo smela več uporabljati javnega stranišča. Pokojna Diana je omenjeno pravilo komentirala, da je "najbolj zoprna stvar, odkar je princesa, lulanje".
Nikoli ne sme pojesti zadnja
Pri britanski kraljevi družini (še vedno) velja, da ko kraljica je, morajo jesti tudi ostali, in da kot kraljica neha jesti, morajo prenehati jesti tudi vsi ostali. Kate mora tako biti previdna, da od kraljeve mize ne bo odšla lačna oz. s krulečim želodcem.
Kaj pa kariera?
Zlobni jeziki pravijo, da je dejstvo, da Kate ne bo treba delati, nekaj, na kar se je že celo življenje pripravljala. In tudi najbolje obvlada. Res je, da ima diplomo in da je nekaj mesecev delala za znamko oblačil, a to je tudi vse. Kraljevskim ženam namreč ni dovoljeno, da bi imele lastno kariero. Ker je britanska monarhija zelo vplivna institucija, bi se tako radi izognili morebitnemu konfliktu interesov.
Prepoved igranja igre monopoly
Princesa Catherine ne bo več mogla nikoli igrati igre monopoly. Leta 2008 je namreč vojvoda Yorški, princ Andrew, sporočil, da lahko ta igra hitro postane "preveč perverzna", zato imajo "modre glave" od takrat naprej prepoved igranja.
In to so le nekatere izmed "cvetk". Kakor koli že, Kate si bo s poroko s princem Williamom naložila veliko breme, še bolj kot je bila do sedaj, bo tarča paparacev in tabloidov ter vsega, kar spada zraven. Upamo lahko le, da ne bo šla po stopinjah princese Diane. Tako glede zakona kot tudi paparacev ...
KOMENTARJI (87)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.