Ugotovitve nizozemskih strokovnjakov naj bi samo še potrjevale številne dokaze, da spol otroka ni naključje. Tudi način življenja in okolje vplivata na dejstvo, ali boste rodile deklico ali dečka. V dobrih pogojih, ko naj bi se otroci rojevali zdravi, po teoriji evolucije mati najbolje prenese svoje gene na naslednjo generacijo, tako da rodi dečka.
Zdravi sinovi bodo zagotovili nove generacije potomcev in s tem nadaljevanje rodu. Če ima mati zdravstvene težave, bi lahko rodila slabotnega dečka, ki morda nikoli ne bo oče. V takih okoliščinah je morda bolje roditi deklico, ki se ji ni treba boriti s konkurenco, znano pa je tudi, da so ženske bolj vzdržljive.
Nizozemci so v raziskavi primerjali število rojenih sinov in zakonski status 95 tisoč mater iz Ruande. Izkazalo se je, da so ženske iz nižjih slojev pogosteje rojevale deklice. Deklice so bolj vzdržljive, pa tudi možnosti za spontani splav so pri deklicah manjše, čeprav nosečnica zboli ali je pod stresom.
Tudi v ZDA so temnopolte ženske daljše obdobje rojevale manjše število dečkov kot belke. Slednje so povprečno rodile sedem moških potomcev več na tisoč porodov. Tudi prejšnje razislave so pokazale, da poročene, izobražene in mlajše matere pogosteje rojevajo sinove.
Vpliv finančnega statusa staršev na otrokov spol je veliko bolj izrazit v revnih kot v bogatih državah.
KOMENTARJI (48)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.