Zanimivosti

Avstrijka je rodila kar v gledališču

Dunaj, 28. 11. 2010 16.05 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Predstavo Phädra v slovitem dunajskem gledališču Burgtheater je zasenčil nenavaden dogodek. Ena od obiskovalk je namreč takoj po igri v avli rodila dečka.

Dunajsko gledališče Burgtheater
Dunajsko gledališče Burgtheater FOTO: Reuters

Obiskovalka Miryam S. je takoj po končani predstavi dobila močne popadke. Še preden je po njo prispelo vozilo prve pomoči, je ob pomoči dežurnega zdravnika v teatru že rodila zdravega dečka. Takoj po porodu so ju prepeljali v bolnišnico, kjer se oba dobro počutita.

Dunajski Burgtheater spada med najprestižnejša gledališča nemškega govornega področja. Trenutno izvajajo delo Phädra, ki ga je leta 1677 ustvaril Jean Racine. Režije se je lotil direktor teatra Matthias Hartmann, glavno vlogo pa igra nemška igralka Sunnyi Melles. Vse predstave so že vnaprej razprodane.

Hartmann je porod obiskovalke v teatru označil kot zgodovinskega in dodal: "Deček bi moral dobiti ime Hipolit ali Tezej, po glavnih junakih gledališkega dela. Nagradili ga bomo z doživljenjsko brezplačno vstopnico za naše gledališče."

Večina otrok v razvitem svetu se danes rodi v porodnišnici, a še vedno obstajajo izjeme.
Večina otrok v razvitem svetu se danes rodi v porodnišnici, a še vedno obstajajo izjeme. FOTO: Reuters


 

  • image 4
  • image 5
  • image 6
  • image 1
  • image 2
  • image 3

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

paragraf
28. 11. 2010 22.49
Phädra po moje zato, ker v prejšnjem stavku piše, da dunajski Burgtheater spada med najprestižnejša gledališča nemškega govornega področja.
Tonček Balonček
28. 11. 2010 22.03
Verjetno celo na odru, v sklepnem dejanju! Genialno!
Tonček Balonček
28. 11. 2010 19.12
Fedra (grško Phaidra) je v grški mitologiji Tezejeva žena, ki se je zaljubila v svojega pastorka Hipolita. Zaradi nesrečne oz. neuslišane ljubezni je Tezeja naščuvala proti Hipolitu in tako povzročila njegovo smrt; zatem je naredila samomor. Zakaj naslov te tragedije pišete po nemško. Še sreča, da nišlo za porod v Metropolitanki, jer bi plesali na Čajkovskega Labodje jezero, pardon Tchaikovsky - Swan Lake.
Golosek
28. 11. 2010 16.53
Racine zanesljivo ni napisal nobene drame, ki bi imela v naslovu 'umlaut', njegovi antični predhodniki pa tudi ne. Ali ne bi naslova te drame navedli v slovenskem prevodu - če ga seveda poznate? Zakaj bi "predstavo zasenčil" dogodek, kakršen je rojstvo, mi je pa še manj razumljivo...