Zanimivosti

195 jadrnic, več kot 1500 jadralcev in le en zmagovalec

Reka, 11. 06. 2012 18.28 |

Na regati Fiumanka, drugem največjem tekmovanju za velike jadrnice na Hrvaškem, je slavila jadrnica Casali. Po štirih urah jadranja je premagala 194 ostalih udeleženk, tudi favorizirani ekipi Velikega Viharnika in Shininga.

Na regati Fiumanka, drugem največjem tovrstnem tekmovanju za velike jadrnice na Hrvaškem, ki poteka v okviru tridnevnega Reškega praznika jadranja, je prvo mesto osvojila jadrnica Casali.

Jadrnica Casali
Jadrnica Casali FOTO:

Regata, katere soorganizatorja sta mesto Reka in Primorsko-Goranska županija in ki poteka pod častnim pokroviteljstvom hrvaškega predsednika Iva Josipovića, je letos zbrala rekordno število 195 jadrnic z več kot 1500 jadralci na palubah. Nastopile so vse najhitrejše jadrnice z vzhodne obale Jadrana.

Po skoraj štirih urah jadranja je slovenska enajstčlanska posadka jadrnice Casali s krmarjem Samom Žvanom prva prijadrala v cilj in opravila s favoriziranima jadrnicama slovensko Veliki Viharnik krmarja Dušana Puha in hrvaško Shining Željka Perovića na drugem oziroma tretjem mestu.

Na obali v celoti izpraznjenega potniškega terminala Reške luke je zmagovalce pričakala množica navdušenih gledalcev, ki so med obiskom navtičnega sejma in brezplačnega koncerta uživali v pogledu na pisana jadra v cilj prihajajočih jadrnic.