Tuja scena

Ni od muh: Pippa na smučeh pretekla 90 kilometrov

Mora, 04. 03. 2012 19.30 |

Pippa Middleton se je na Švedskem udeležila 90-kilometrskega maratona v teku na smučeh. Zahtevno preizkušnjo je uspešno opravila, do cilja pa je potrebovala dobrih sedem ur.

Pippa je priznala, da je bil maraton zanjo kar pošten zalogaj.
Pippa je priznala, da je bil maraton zanjo kar pošten zalogaj. FOTO: Reuters

Sestra vojvodinje Cambriške Kate Middleton se je udeležila maratona Vasaloppet, ki velja za enega največjih in najstarejših na svetu.

Za 90 kilometrov je potrebovala sedem ur, 13 minut in 36 sekund.
Za 90 kilometrov je potrebovala sedem ur, 13 minut in 36 sekund. FOTO: Reuters

Letos je na maratonu, ki poteka med vasico Sälen in mestom Mora, nastopilo 15.800 tekmovalcev, Pippa pa je osvojila zelo dobro 412. mesto. Njen končni čas je bil sedem ur, 13 minut in 36 sekund, čas zmagovalca, Šveda Jörgena Brinka, pa je bil 3:38:41.

Za švedsko televizijo SVT je Middletonova povedala, da se je na maraton pripravljala ''le nekaj vikendov'', priznala pa je, da je bilo vse skupaj kar naporno. Njen nastop je bil sicer dobrodelno obarvan, zbrani denar pa bodo namenili organizaciji Magic Breakfast.

Poleg svakinje princa Williama je nastopil tudi njen brat James, ki je maraton opravil v času 06:47:27.

Dirko so prvič organizirali leta 1922 v spomin na kralja Gustava Vasa, ki je leta 1520 želel zbrati kmete, da bi se uprli Dancem, ki so jih takrat okupirali.

Na cilju ji je tako čestital eden od organizatorjev dirke Erik Smedhs.
Na cilju ji je tako čestital eden od organizatorjev dirke Erik Smedhs. FOTO: Reuters