Tuja scena

Menedžerju, ki je Alanis Morissette ukradel milijone, šest let zapora

Los Angeles, 05. 05. 2017 17.38 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Nekdanji menedžer slavne kanadske pevke Alanis Morissette je januarja priznal, da je kradel več svojim klientom. Alanis je ogoljufal za okoli pet milijonov evrov, za razlog pa je navedel svojo zasvojenost s kockanjem. Tožilci so zanj zahtevali pet let zapora, sodnica pa mu je zaradi "popolne predrznosti" prisodila še leto več.

Alanis Morissette je prišla na izrek sodbe menedžerju, ki ji je ukradel milijone.
Alanis Morissette je prišla na izrek sodbe menedžerju, ki ji je ukradel milijone. FOTO: AP

Jonathan Todd Schwartz, nekdanji menedžer slavne kanadske pevke Alanis Morissette, je januarja priznal, da je svojim slavnim strankam ukradel več milijonov evrov. Alanis je med leti 2010 in 2014 ogoljufal za okoli pet milijonov, da je lahko podpiral svoj zelo razkošni življenjski stil, sodeč po sodnih spisih.

"Schwartz je denar svojih klientov uporabljal kot osebni bankomat," je za CNN povedala pomočnica direktorja losangeleškega oddelka FBI Deirdre Fike. Državi dolguje tudi okoli dva milijona evrov neplačanih davkov.

Jonathan Todd Schwartz (zadaj) v družbi svoega odvetnika.
Jonathan Todd Schwartz (zadaj) v družbi svoega odvetnika. FOTO: AP

Izreka sodbe se je udeležila tudi Alanis, ki je povedala, da jo je Schwartz zavajal glede tega, koliko denarja ima, in je skrivaj jemal denar z računov, ki mu jih je z zaupanjem prepustila v upravljanje. "To je počel na dolgotrajen, sistematičen in zlovešč način," je povedala pevka.

Schwartz je kot razlog za tatvine navedel svojo zasvojenost s kockanjem. Svoje "dvojno življenje" je aprila podrobno opisal v kolumni časnika The Hollywood Reporter.

Novi Alanisin finančni menedžer je odkril poneverjanje, ki ga je Schwartz prikrival tako, da je dvige prikazal kot osebne stroške.

Na sodišču je Schwartz povedal, da je le on "odgovoren za opustošenje" in dejal: "Preostanek svojega življenja bom prosil za odpuščanje."

Čeprav so tožilci zanj zahtevali petletno zaporno kazen, ga je sodnica obsodila na šest let zapora, saj si je "zaradi popolne predrznosti tega ravnanja" prislužil dodatno leto. Sodnica mu je prav tako naložila plačilo 7,8 milijona evrov povračila.

Alanis in drugi oškodovanci naj bi ukraden denar dobili nazaj od podjetja, za katerega je delal Schwartz, ali iz zavarovanj.

 

  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

nevica
05. 05. 2017 20.24
+5
No, oškodovanci imajo vsaj možnost dobiti denar nazaj - kaj pa davkoplačevalci v slovenskem sistemu, lopovi, ki so nas obrali ne gredo ne v zapor, niti ničesar bistvenega ne vrnejo. Naša oblast si ne zna pridobiti podatkov iz davčnih oaz, čeprav Singapur bo menda odobril posredovanje podatkov in še nekaj takih "oazic". Me zanima kakšne akcije ima Slovenija na to temo???????In koliko se trudi pridobiti nadzor nad pobeglim denarjem? Potem pa berem da tuje špijonske agencije razpolagajo s temi podatki in držijo v precepu nekatere tovrstne bogataše in jih izrabljajo v "špijonske" namene. Tudi naše.
sandi101
05. 05. 2017 19.08
+6
V Sloveniji so tajkuni nakradli stotine milionov pa nikjer nobenzga v zaporu razen posameznikov danes in še to bodo kmalu na prostosti vsi! To ti je zakonodaja bananistana...
dostojevski II
05. 05. 2017 18.49
+8
V ZDA za krajo 8 milijonov evrov - šest let zapora in še vračilo ukradenega. V Sloveniji pa za krajo 1,772 milijona evrov - vikend zapor. Brez vračila nagrabljenega.
nevica
05. 05. 2017 20.26
+4
Beda res. toliko časa se Slovenci že jezimo nad tajkunizacijo, pa še vedno nikjer neobenega resnega učinka, ne iz vidika kaznovanje ne z vidika finačnega povračila. Kot da sodniki ne poznajo zneskov nad 100.000 EUR.