Tuja scena

Igralec Richard Gere pri Merklovi lobiral za Tibet

Berlin, 09. 02. 2017 14.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Ameriški igralec Richard Gere se je srečal z nemško kanclerko Angelo Merkel, s katero sta se pogovarjala o razmerah in človekovih pravicah v Tibetu. Igralec je namreč vodja mednarodne kampanje za Tibet.

Richard Gere
Richard Gere FOTO: Reuters
Nemška kanclerka Angela Merkel se je v Berlinu srečala z ameriškim igralcem Richardom Gerom, s katerim sta se pogovarjala o razmerah in človekovih pravicah v Tibetu. Srečanje naj bi po informacijah nemške tiskovne agencije dpa trajalo 45 minut, kar je dlje od sprva načrtovanih pol ure.

Richard Gere je sicer vodja mednarodne kampanje za Tibet, ki so jo ustanovili leta 1988 in se zavzema za demokracijo, varnost človekovih pravic v Tibetu ter varovanje kulture in okolja na območju, ki ga zaseda Kitajska.

Vlada je objavila fotografijo, na kateri se Merklova in Gere zavzeto pogovarjata ob kavi. Več podrobnosti o srečanju pa ni znanih.

Ko so najavili srečanje, so poudarili, da nemška vlada zastopa politiko ene Kitajske, vendar se zavzemajo za človekove pravice na Kitajskem in pravice manjšin v Tibetu ter pravice do verske in kulturne avtonomije znotraj Kitajske.

Richard Gere je vodja mednarodne kampanje za Tibet.
Richard Gere je vodja mednarodne kampanje za Tibet. FOTO: AP

Gere se sicer mudi v Berlinu v okviru filmskega festivala Berlinale, na katerem bo predstavil svoj novi film The Dinner, ki je v tekmi za zlatega medveda. Že v sredo pa se je srečal s poslanko Zelenih Claudio Roth, ki se poznata že od prej in sta "stara prijatelja", kot je povedal Gere.

  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Praškovarit
09. 02. 2017 16.40
+5
o bog pa kaj se grejo??? ja kaj ma pa Merklova s Tibetom zdej????? pa kaj sploh hod k njej.....mater še ta se mi bo zameru. stran od hudiča !
rhomburix
09. 02. 2017 15.38
+1
Kaj pa je narobe s kitajskimi naseljenci v Tibetu? Multikulturnost nas bogati, nič hudega, če je pol Kitjacev, ne bi jih smelo motiti. Časi enonacionalnih in monoetničnih držav so minili - če nihče nima pravice ohranjati svoje kulture ali teritorija, ni čisto jasno, zakaj bi bil Tibet izjema. Kitajci vendarle prinašajo raznolikost, bogastvo kulinarike, nudle in riž pa tak...