Celje, 18. 10. 2015 18.37 |

STA/M.G./T.L.
7

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v petem krogu evropske Lige prvakov izgubili francoskemu PSG s 30:32 (15:16). Odpor slovenskega prvaka je zvezdniškega zasedba zlomila v drugi polovici tekme in mu prizadejala četrti poraz v nizu v najmočnejšem klubskem tekmovanju na Stari celini.

• Izjava Branko Tamše
    01:31
    Izjava Branko Tamše
  • Izjava Lucijan Fižuleto
    00:33
    Izjava Lucijan Fižuleto

Gostovanje zvezdniškega PSG, na čelu z najboljšim rokometašem na svetu Nikolo Karabatićem, je napolnilo Zlatorog, gledalci pa so gledali dokaj enakovreden boj. Celjani so bili resda vseskozi v rezultatskem primanjkljaju, a venomer so našli poti in imenitnim tekmecem dihali za ovratnik. Po desetih minutah igre so si priigrali tri gole zaostanka (2:5), a že tri minute kasneje so izid poravnali na 6:6.

Ne glede na porazen vratarski izkupiček Urbana Lesjaka, ki v uvodnih dvajsetih minutah ni zbral nobene obrambe, so Celjani uspešno kljubovali francoskim zvezdnikom. Do 27. minute je bil izid poravnan (14:14), na velik odmor pa so odšli z zaostankom gola (15:16). V prvem polčasu dokaj medli izbranci nekdanjega selektorja slovenske izbrane vrste in celjske ekipe Zvonimirja Serdarušića, ki so bili v rezultatski prednosti zaradi svoje silne telesne moči in individualnih sposobnostih mednarodne pisane francoske zasedbe, več kot pet tisoč gledalcev v osrednji celjski dvorani pa je v drugem polčasu gledalo povsem enak "rokometni film".

Žvižej je zabil pet zadetkov.
Žvižej je zabil pet zadetkov. FOTO: Miro Majcen

Varovanci domačega trenerja Branka Tamšeta so si v 37. minuti prvič na dvoboju priigrali primanjkljaj štirih golov (16:20). Pet minut kasneje so se z igralcem manj na igrišču Parižanom približali na gol zaostanka (21:22), v prelomnih trenutkih dvoboja so se jim prikradle določene napake, tudi njihovi streli niso bili več tako natančno odmerjeni, kot je to bilo v prvi polovici tekme, ob tem so zastreljali še dve sedemmetrovki. Navzlic temu so deset minut pred koncem imeli le dva gola zaostanka (25:27), po izključitvi Vida Poteka pa so v 53. minuti zaostali za pet (25:30). A celjsko srce je bilo na današnjem dvoboju veliko, dobrih pet minut pred koncem so se znova približali na dva gola zaostanka (28:30), francoska surova moč pa jim je preprečila preobrat. V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Šime Ivić z osmimi goli, Luka Žvižej in Blaž Janc sta jih prispevala po pet.

Tamše: "Niso nam pustili, da se borimo"
"Žal mi je da, nam niso dovolili, da se borimo. Bilo je veliko sankcij. Nekaj upravičeno, nekaj mislim, da ne. Na drugi strani niti bogati Parižani niso bili nežni v marsikaterem dvoboju," je začel trener Celjanov Branko Tamše in za 24UR dodal: "Reči moram, da smo po vseh težavah, ki jih imamo, držali obljubo, ki smo jo dali pred tekmo, da bomo puščali srce na igrišču. Mislim, da smo ga. Odločale so malenkosti, v katerih so Francozi izkušenejši," je zaključil Tamše.