Tuja scena

Brad Pitt prihaja v državo, v kateri ni zaželen?

Peking, 07. 01. 2013 16.28 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Hollywoodski lomilec src Brad Pitt je danes s svojim prvim sporočilom na spletnem družbenem omrežju Sina Weibo, kitajski različici Twitterja, povzročil val razburjenja.

Brad Pitt se je na losangeleški premieri filma Sedem let v Tibetu leta 1997 takole srečal s tibetanskimi izseljenci, ki so mu podarili tradicionalno ''kado'', šal za srečo.
Brad Pitt se je na losangeleški premieri filma Sedem let v Tibetu leta 1997 takole srečal s tibetanskimi izseljenci, ki so mu podarili tradicionalno ''kado'', šal za srečo. FOTO: Reuters
Prihoda na Kitajsko uradno še ni potrdil.
Prihoda na Kitajsko uradno še ni potrdil. FOTO: Reuters

Z malce skrivnostnim sporočilom naj bi potrdil govorice, da namerava v kratkem obiskati Kitajsko.
"Res je. Jap, prihajam ..." je v prvem sporočilu na izredno priljubljenem spletnem omrežju zapisal ameriški igralec, zvezda filmskih uspešnic, kot so Thelma in Louise, Kalifornija, 12 opic, Jesenska pripoved, Klub golih pesti, Pljuni in jo stisni, Vohunske igre, Oceanovih 11, 12 in 13 ter številne druge.

Pittovo sporočilo je nemudoma postalo prava uspešnica, igralec pa je v prvih šestih urah dobil že več kot 100.000 sledilcev. Ti so mu med drugim predlagali, naj pripelje s seboj tudi partnerko Angelino Jolie.

Ni povsem jasno, ali je Pitt s tem dejansko potrdil, da fizično prihaja v najštevilčnejšo državo na svetu. Več spletnih strani, specializiranih za filme, namreč poroča, da so igralcu prepovedali vstop na Kitajsko, ker je odigral glavno vlogo v filmu Sedem let v Tibetu.

Leta 1997 je državni časnik China Daily zapisal, da ne bodo nikoli odpustili Hollywoodu zaradi vrste filmov o kitajski avtonomni pokrajini Tibet. Ob tem so posebej poudarili  omenjenih Pittovih Sedem let v Tibetu, film Rdeči kot z Richardom Gerom in film Kundun režiserja Martina Scorseseja. Omenjeni film so, tako je takrat ocenil China Daily, "povsem popačili zgodovinska dejstva in dogodke".

Kitajska že dolga leta vodi kampanjo proti tibetanskemu duhovnemu vodji dalajlami, Nobelovemu nagrajencu za mir. Kot mu očitajo, si prizadeva za neodvisnost Tibeta, na kar pa v Pekingu ne pristajajo.

Kitajci niso naklonjeni tistim, ki podpirajo dalajlamo.
Kitajci niso naklonjeni tistim, ki podpirajo dalajlamo. FOTO: Aljoša Kravanja
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

GIGI5
08. 01. 2013 02.51
+2
Tibetanci si ne prizadevajo za neodvisnost, želijo le urediti svoj položaj znotraj Ljudske republike Kitajske. To je zatrdil sam Dalajlama!
KiNgKoNg
08. 01. 2013 00.45
+6
Prepisano iz rtvslo.