LJ
Weather
16° | 9°

 

Julie za peto obletnico Atomik Harmonik

Marsikdo jim je napovedoval kratek rok trajanja, a so še vedno tu. Atomik Harmonik, prvoborci slovenskega turbo folka, so nase prvič opozorili z zmago na festivalu MMS 2004.

Avdio

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj
Nalagam..

Atomik Harmonik

Atomiki (Foto: Marko Ocepek)

Prvi hit, ki je poslal skupino Atomik Harmonik v orbito slovenske popularne glasbe, se je imenoval Brizgalna brizga. Skladba je podirala vse rekorde v poslušanosti in predvajanosti, tako na veselicah kot tudi na drugih zabavah. Sledilo je lepo število uspešnic: Hop Marinka, Zavriskaj na ves glas, Na seniku, Toni je pa ribo ujel, Sladko vince, Kdo osvojil bo moje srce in druge.

Za njimi je nekaj nastopov v najpopularnejših nemških glasbenih tv-oddajah, nešteto koncertov po Sloveniji, pa tudi nekaj zunaj naših meja (Nemčija, Hrvaška, Italija), njihova glasba se vrti tudi na ameriških radijskih postajah, ki vrtijo 'polka glasbo'.

Atomik Harmonik

Atomike sestavljajo karizmatična Špela, nagajiva in seksi Tejči, vedno nasmejani Frai Toni in očka za vse – Jani, ki je obenem tudi režiser vseh njihovih videospotov. (Foto: Alesh Maatko)

Jani Pavec

Jani Pavec je že od začetka gonilna sila skupine Atomik Harmonik. (Foto: Marko Ocepek)

Za svoj rojstni dan so se obdarovali kar sami in sicer v obliki nove skladbe, s katero bodo obeležili peto obletnico delovanja skupine. Gre za nekoč in še vedno zelo priljubljeno skladbo Julie, s katero je Jugoslavijo leta 1983 na Eurosongu zastopal Daniel Popović.

Skladbi so aranžmajsko dodali malce več 'rock and rolla' in poudarjen ritem, v atomski verziji pa besedilo pojeta Špela in Tejči in ne Jani, kot bi morda pričakovali. Njihov hišni avtor in soavtor besedila Dare Kaurič je namreč predstavil Juliino zgodbo Danijelovega osvajanja, ki bo zagotovo osvojila še poslušalce.

Špela in Tejči - Atomik Harmonik

Lepši in slajši del skupine Atomik Harmonik – Špela in Tejči (Foto: Miro Majcen)

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 35
 
ampak enih pa res nerazumm.... USE ampak res use vejo o atomikih kok je una shujšala, kakšne pesmi majo, itd. pa jih kritizerajo ..če men ena stvar ni ušeč oz. jo ne poslušam pol tut pogledam ne kaj piše u revji kaj šele da bi šla posebi odpret stran neki o čemr mi je totalno bedno...čudn da pol usi u usm veste ampak o njih pa nč ne berete..totalno glupo...pa tok maste eni za povedat čez 24ur.com ampak še vedno utipkate 24ur na netu..ne razumm ...upam da mi bo to nekdo nekega dne pojasnu
drgač pa atomiki so sami pozitiuci, vedno za žur, ...
Orbit Downloader
in že igra 24ur.com - julie.wav
Filet ima ime 60319773.mp3
KBPS:128/44/Stereo :)

Lepo poslušanje !!!!
Sporočilo s to vsebino ste že poslali!
vem in še bom!!
 
atomiki so zakon. in na veselicah pojejo0 v živo!! in je zelo fajn.

sam zadnje čase jih ni več tolk za videt, kot pred leti. za žur so dbest!

zalar18 - čestitke!

in hardmetalci, houseratorji ipd, ki tuki seveda samo kritiziraje - pejte spat vašga naslednega "žura"
Matej Gantar 05.08.2009 08:19:11
atomik harmonik so zakon.... pri njih sm delav približno pol leta prek študenta in pojejo brez playbacka, žurerji tapravi in vse. poznam njih način dela kjer ni veliko prostega časa ko pa je prosti čas ga dobro in koristno uporabijo.
n opazu sm da tle na teh komentarjih večinoma kritizirajo BOSANCI in PA TISTI KI NE POZNAJO SLO MUSKE ki vrtijo samo balkan.... čez slovensko musko je ni. in bodmo VESELI SLOVENCI dokler jo še imamo in jo poslušimo z odprtim srcem in jo sprejmimo. sam da je harmonka pa je vse ok.
ATOMIK HARMONIK ATOMIK HARMONIK ATOMIK HARMONIK SO ZAKON!!!!!!!!!
 
men so pa čist uredu, ampk eni si morajo dat duška, pa cel dan sam kritizirajo, k nimajo kej druzga delat. kritizerji bedni :D
 
saj toti je tudi muska všec keri kritizirajo samo da imajo neke izgovore da ni vredi
 
tole je pa čisto fušanje. Ali je Špela že kaj shujšala ko se tako hvali po vseh revijah kako pazi na prehrano.
 
murkokurko 04.08.2009 17:07:18
njih poslušajo pač tisti ki nimao ničesar v glavi...te plastične skropucali z silikonom pa jih nebi človk mogu gledat...
 
Kdo pa ste vi???Tle neki o kvaliteti in o pravopisu. Producenti, slavist,.... Pejte nalogo pisat pa v soboto je v Šmarjah veselica merkite da ne zamdite. Drugač je pa MENI komad brezvezn. Fajn se mejte, pa pozdravte vse ku me poznajo.
 
Slovenski Pink in čisto nič drugega. Velki dekolteji, kratke kikle, katastrofalna besedila in glasba.
Žal se ne zavedate da je tudi glasbena razgledanost in izobraženost pomembna. To je kar pa turbo folk skupine delajo je pa poneumljanje ljudi. Z malo srece bojo starsi svoje otroke prisparali takih zadev in jim bodo pokazali glasbo ki je spremenila zivljenje vec 100 miljonov ljudi. Pa ne govorim o MTV smeteh
Več komentarjev