Glasba

Gregor Sevčnikar postal mladinski svetovni prvak

Inzell, 08. 06. 2011 08.55 |

V nemškem Inzllu se je od 2. do 5. junija odvijalo svetovno prvenstvo v diatonični harmoniki, kjer je Gregor Sevčnikar, varovanec glasbene šole Goter, postal mladinski svetovni prvak.

Gregor Sevčnikar in Robert Goter
Gregor Sevčnikar in Robert Goter FOTO: osebni arhiv

V starostni skupini 'Junior' (do 18 let) je Gregor Sevčnikar v hudi konkurenci 14 odličnih harmonikarjev iz več držav dosegel največje število točk in s tem osvojil prvo mesto. Talentiran mlad glasbenik Gregor Sevčnikar, ki je doma iz Velenja in obiskuje 9. razred, je drugače tudi državni prvak v klavirski harmoniki, osvojil pa je tudi že plaketo Avgusta Stanka.

Naslov svetovnega prvaka v kategoriji nad 18 let je osvojil Avstrijec Rene Kogler.

V glasbeni šoli Goter so na Gregorja Sevčnikarja zelo ponosni, saj se je pridružil Nejcu Pačniku, ki je naslov mladinskega svetovnega prvaka osvojil leta 2009.