LJ
Weather
15° | 12°

 

'Tragičen' razpad skupine Skater

Novo leto 2010 se za skupino Skater ni začelo najbolj prijetno. Po petih letih vse uspešnejšega ustvarjanja je skupina razpadla. Ob slovesu enega člana se preostali del zasedbe še odloča o prihodnosti.

Avdio

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj
Nalagam..

Skater

Nekoč trije, zdaj samo dva?

"Res je to velik šok za naju, še posebej zame, saj sva prav z njim začela našo skupno, uspešno zgodbo," je povedal Samcy ob odločitvi tretjega člana skupine, da v svojem življenju zaključuje poglavje, ki se mu reče Skater.

Zasedba bi v kratkem praznovala peti rojstni dan, zato je slovo še toliko težje.

"Skorajda tragičen začetek leta, ampak kot pravi pregovor: Slab začetek, dober konec, in verjameva, da novi uspehi še prihajajo!
 

Katya - Skater

Katya (Foto: Marjan Laznik)

Po tehtnem premisleku sem se odločil, da s 1. 1. 2010 zapustim glasbeno skupino Skater in se popolnoma umikam z glasbene scene. Moja odločitev je dokončna in vas prosim, da jo kot takšno spoštujete. Razlog za moj odhod iz glasbe po desetletju delovanja je osebne narave, saj sem se odločil, da se bom posvetil svoji družini. Kot veste imam majhnega sončka, hčerkico Evo Shanayo, kateri želim posvetiti veliko več časa kot do sedaj in preživeti vikende z njo in s svojo ženo.Svoj prosti čas bom še naprej posvečal vsem mladim in aktivno sodeloval pri razvoju občine Selnica ob Dravi, kjer bom še naprej deloval kot občinski svetnik.
Roberto Dee

Roberto je v svoji izjavi med drugim zagotovil, da je razlog za njegov odhod iz skupine osebne narave, saj se je odločil, da je čas, da se bolj posveti svoji družini – ženi in hčerkici Evi Shanayi. "Razšli smo se prijateljsko, zato bi se ob tej priložnosti rad zahvalil Samcyju in Katji za sodelovanje." Roberto še poudarja, da je njegova odločitev dokončna, hkrati pa zagotavlja, da to ni konec skupine Skater, pač pa njen nov začetek. Kljub temu sta zdaj Samcy in Katya tista, ki bosta odločala o usodi skupine. Predvsem si bosta zdaj vzela nekaj časa za tehten razmislek o poslanstvu skupine.

Ob tej priložnosti skupina Skater svojim zvestim poslušalcem pošilja še poslovilno darilo. Zadnji izdelek, ki ga pošiljamo med poslušalce kot izdelek trojke, se imenuje Poglej lepote. Pesem je stara približno leto dni, Skaterčki pa so se z njo prijavili na lanski festival Polka in valček in bili zavrnjeni. Posneli so jo v sodelovanju z Mikom Orešarjem, Matejem Mastnakom (Igor in Zlati zvoki), Alenom Ojcingerjem (die Mooskirchner), Damirjem Tkavcem (Alpski kvintet), Zmagom Tkavcem (Mitja Kvintet), avtor melodije pa je njihov nepogrešljivi Dean de Lucca. Besedilo je delo Urše Mravlje, aranžma je naredil Mike Orešar.
 
"Po vseh zadnjih dogodkih se nam zdi, da pesem enostavno mora z našo nogometno reprezentanco letos poleteti tudi v Južnoafriško republiko, saj je ustvarjena kot nalašč za promocijo naše države ne samo v Evropi, ampak tudi v svetu,“ so še povedali Skaterji.

Skater

Bosta Katya in Samcy nadaljevala glasbeno pot? (Foto: Marjan Laznik)

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 154
ta marjan laznik pa res nima pojma o fotografiranju
 
ampak KATJA,dobra baba
 
Še Atomic Harmonic & Turbo Angels oz. Tangels al kaj so naj razpadejo pa bom srečen XD
ma to sploh ni kmečko, to je enostavno slabo
še belo ne pomaga...
 
jakac8
kaj konkretno imaš proti rokerjem????? Si navalil nanje kakor svinja na bučo. A ti kakšna rokerca ni dala, al kaj, Kere si očitno najpametnejši, nam razloži zakaj bi morali poslušat narodno musko. Pa ne nakladaj o koreninah.
meni so bili pa prav všeč!
 
@W.A.S.P
Mislil sem glede njunih imen. Za ime skupine je znana zgodba.

Sem iz Štajerske in skupina Skater je na vsaki zabavi dobrodošla.
Andrejka Lenarčič 07.01.2010 14:22:46
Katya in Samcy upam in verjamem,da bosta sama šla naprej tako uspešno,kot do sedaj-veliko uspeha še naprej in srečno!!!!!vi i.d.i.o.t.i. pa sedaj hitro minuse gor našibat,ampak za mene je skupina zakon.
 
user49106.01.2010, 14:07 -1
nisem ozkogleden, poznam to skupino, na žalosten način.
Žalosten je ta, da MENI OSEBNO ta muzka NIKAKOR ne paše.

Muzka MENI nikakor ni izvirna, ampak je prou kmečka. Razumem pa ljudi, ki poslušajo tudi to. Vsak ima svoj okus.

LP


User, pa če ti nekaj kmečkega smrdi, te je lahko sram...pa tudi sramuješ se svojih korenin, saj če se tako vzame so tvoji starši al pa vsaj stari starši bli kmetje...in če te je njih sram, pol nisi vreden, te zemlje pa pejt tja kjer so rokerji rojeni al kak narod ki je ustvaril tebi ljubo glasbo...Bolje, da bi oče, ko je šel tebe delat mimo pljunil al pa v anus tvoje mame, ki ni znala mulca vzgojit...Ko pa kaj v usta daš, ti pa ne smrdi kmečko, a ne? ...
 
jakac8: koliko si star(a)? Po besednjaku sodeč bi rekel tam 15-16.
Te glasbene neizobražence primerjat z Avseniki in Slaki?!? Veš sploh, kako krivico s tem delaš našim glasbenim legendam? Priznam, ne poslušam slo narodnozabavne glasbe, ampak to še ne pomeni, da bi sploh kako besedo rekel čez njo. Ampak to? Skater?!? To pa je za bruhat in ne za poslušat. To nima niti najmanjše povezave z narodnozabqavno glasbo. Sploh, z nobeno glasbo. To sploh ni glasba.
Več komentarjev