Domača scena

Novinarji znajo tudi dobro kuhati

Korenica, 08. 11. 2010 16.20 |

Pretekle štiri dni je v Korenici na Hrvaškem potekalo 8. evropsko prvenstvo v kuhanju divjačinskega golaža v kotličku za novinarje. Udeležilo se ga je tudi šest ekip iz Slovenije.

Nekateri golaži so bili izvrstni.
Nekateri golaži so bili izvrstni. FOTO: R.V.
Peto mesto je osvojila ekipa Dolenjskega lista v postavi: Tomaž Zorko in Rudi Vlašič. FOTO: R.V.

Evropskega prvenstva v kuhanju golaža v Liki se je udeležilo 26 dvočlanskih ekip iz sedmih držav. Organizatorji iz reškega Primorskega jedra na čelu z Vladimirjem Jurićem so za vse udeležence pripravili izlete po okoliških krajih, martinovanje ter številna druženja.

Tekmovalci, ki so zastopali svoje medijske hiše, so morali s seboj prinesti kotliček, začimbe in kuharski pribor, organizatorji pa so poskrbeli za divjačinsko meso, čebulo, olje in vodo. Med udeleženci, ki so si uvrstitve med najboljše priborili na državnem tekmovanju v Olimju konec maja, so bile tudi slovenske ekipe Radia Kranj, Dolenjskega lista, infoGlasbenega.neta, Radia Univox, RTV Slovenija in Radia Slovenske gorice.

Za Radio Kranj sta kuhali Klara Mrak in Katja Štucin.
Za Radio Kranj sta kuhali Klara Mrak in Katja Štucin. FOTO: R.V.

V petek so pripravili polfinalno tekmo, na kateri so izbrali 12 finalistov, ki so se nato med seboj pomerili še v nedeljo. Preboj med najboljše je uspel ekipama Radia Kranj (Klara Mrak in Katja Štucin) in Dolenjskega lista (Rudi Vlašič in Tomaž Zorko), ki sta na koncu osvojili 4. in 5. mesto. S tem sta si že priborila neposredno uvrstitev na prihodnje evropsko prvenstvo, ki bo leta 2011 v Biogradu.

Za sočen divjačinski golaž je potrebno tudi dobro meso.
Za sočen divjačinski golaž je potrebno tudi dobro meso. FOTO: R.V.

Tako kot lani je tudi letos najboljši golaž skuhala hrvaška ekipa Radio Stubica iz Donje Stubice. Drugo mesto je osvojila ekipa RTV Glas Srpske iz Banja Luke, tretje pa predstavnika Portala Slobodna Lika iz Gospića.

Novinarji so se umaknili iz svojih redakcij in z veseljem vihteli kuhalnice.
Novinarji so se umaknili iz svojih redakcij in z veseljem vihteli kuhalnice. FOTO: R.V.