Dremljeva, ki je že uspešno prestala operacijo, ima izjemno voljo do življenja in je polna optimizma, kot pravijo njeni znanci. Spomnimo se, da se je še nedolgo nazaj borila za starše otrok obolelih za rakom in jim pomagala po svojih najboljših močeh. V teh trenutkih ji ob strani ne stoji samo družina, ampak tudi znanci, pevski kolegi in nenazadnje oboževalci, med katerimi se najdejo tudi tisti, ki so sami šli čez podobno preizkušnjo. Pevki so v komentarjih na Facebooku zaupali svoje zgodbe, zraven pa ji namenili spodbudne besede in ji zaželeli čim hitrejše okrevanje ter jo ob tem še spomnili, da je nepremagljiva in da bo v tej bitki zmagovalka ona.
Rebeka se je pred nekaj minutami oglasila na Facebooku, kjer je pod objavljeno fotografijo, na kateri pošilja poljub, zapisala: ''Hvala vsem in vsakemu posebej!!! Hvala iz srca!!! Pravijo, da ni važno kolikokrat padeš, pomembno je kolikokrat se pobereš! (nasmeh).''
V zadnjih letih zboli za rakom več kot 12.000 Slovencev
Rak je bolezen, ki ne izbira in lahko se že danes ali jutri nekdo znajde v enakem položaju kot Rebeka Dremelj. Po podatkih onkološkega inštituta v Sloveniji vsako leto za rakom zboli vsak peti prebivalec. Z razvojem novih načinov zdravljenja pa postaja rak v vedno več primerih ozdravljiva bolezen. Rak ščitnice je redka bolezen, ki predstavlja približno 1 odstotek vseh rakov. Rak ščitnice se kaže kot neboleča oteklina, ki običajno raste počasi. V manj kot 5 odstotkih je vozel (nodul) v ščitnici rak ščitnice. Prvi znaki raka ščitnice so lahko povečana bezgavka na vratu, bolečina ali sprememba glasu ter težave s požiranjem ali dihanjem.
Kdaj je ogroženost z rakom največja in kateri raki so najpogostejši pri nas? (podatki spletnega portala SLORA)
- Od rojenih leta 2010 bosta do svojega 75. leta starosti predvidoma za rakom zbolela eden od dveh moških in ena od treh žensk.
- V zadnjih letih zboli za rakom več kot 12.000 Slovencev, okoli 6.500 moških in okoli 6.000 žensk, umre pa jih nekaj več kot 5.700, okrog 3.200 moških in 2.500 žensk; med nami živi že več kot 81.000 ljudi, ki so kadarkoli zboleli zaradi ene od rakavih bolezni (prevalenca).
- Kljub temu, da se ogroženost z rakom zmerno veča, je največja v starejših letih; od vseh rakavih bolnikov, zbolelih leta 2010, jih je bilo več kot 58 odstotkov starejših od 65 let. Ker se slovensko prebivalstvo stara, je samo zaradi vedno večjega deleža starejših pričakovati, da se bo število novih primerov raka še večalo.
- Najpogostejši raki pri nas (kože, debelega črevesa in danke, pljuč, pa tudi dojke in prostate) so povezani z nezdravim življenjskim slogom, čezmernim sončenjem, nepravilno prehrano, kajenjem in čezmernim pitjem alkoholnih pijač; ogroženost z njimi je treba zmanjšati z ukrepi primarne preventive.
- Petletno relativno preživetje odraslih slovenskih bolnikov s katero koli vrsto raka (brez nemelanomskega kožnega), ki so zboleli v obdobju 2006–2010, je bilo 50-odstotno, bolnic pa skoraj 60-odstotno.