Domača scena

Kriv za plesne uspehe

Murska Sobota, 30. 10. 2008 19.02 |

Prekmurski plesalci so osvojili evropski plesni parket. Za uspehe bi lahko 'krivili' njihovega požrtvovalnega trenerja Dejana Zečevića.

S trenerjem Dejanom Zečevićem na čelu se je evropskega tekmovanja 10-članska odprava plesne šole Urška iz Murske Sobote. Mladinska breakdance skupina The chosen ones, ki je bila branilka naslova je tokrat osvojila 2. mesto in tako zlatu na svetovnem prvenstvu dodala še naslov evropskih podprvakov.

Prekmurski plesalci že kujejo načrte za prihodnjo sezono.
Prekmurski plesalci že kujejo načrte za prihodnjo sezono. FOTO:

Med posamezniki v mladinski konkurenci je ponovno blestel Tomi Činej, ki je ubranil naslov evropskega prvaka. Aleš Ivanuša in Luka Pučko sta si priplesala 5. mesto, David Cimerman in Kristijan Hamler 9. mesto, Gregor Sabotin, Andi Vuk ter Denis Vrbanec pa so se razvrstili od 18. do 20. mesta.

Članske barve sta tokrat zastopala Blažka Majer in Dejan Zečević. V hip hop parih sta osvojila 37. mesto, ki ga je Blažka osvojila tudi med posameznicami. Dejan Zečević je med 66. posamezniki v hip hopu zasedel 13. mesto in za eno mesto zgrešil polfinale. Zato pa se je v breakdancu prebil v boje za medalje in na konu pristal na 5. mestu.

Trener Dejan Zečević
Trener Dejan Zečević FOTO:

V disciplini Electric boogie je Denis Vrbanec med mladinci osvojil 13. mesto, med člani pa je Dejan Zečević pristal na 20. mestu. S temi rezultati so zaključili letošnjo več kot uspešno sezono na uradnih tekmovanjih in se že pripravljajo na naslednjo sezono, kjer so cilji visoki, saj Slovenija gosti v juliju Evropsko prvenstvo v hip hopu, break dancu in electric boogieju.