Domača scena

Gibraltar, 19. 07. 2011 10.10 |

Nedavno evropsko prvenstvo v showdanceu je bilo slovenskim plesalcem znova naklonjeno. Naša dekleta so se uvrstila v finale ter tako z rezultatom znova dokazala, da so v odlični formi.

Staša in Ingrid Tušar
Staša in Ingrid Tušar FOTO:

Vse tri državne prvakinje v mladinski kategoriji v različnih plesnih zvrsteh v plesni sezoni 2010/11 – v showdanceu Arnika Matko Juvančič (plesni klub Kazina), v jazzu Staša Tušar (plesni klub Urška) in v modernu Patricija Crnkovič (plesni klub Kazina) – si bodo letošnje evropsko prvenstvo v showdanceu, ki je pred dnevi potekalo v Gibraltarju, zagotovo zapomnile, saj so se uvrstile v veliki finale.

Solistki Arnika Matko Juvančič s točko Ode to the sea v koreografiji Mitje Popovskega in Staša Tušar s točko IIorando v koreografiji Blaža Godca sta osvojili odlični drugo in tretje mesto.

Patricija Crnković je s točko Words v koreografiji Mitje Popovskega osvojila peto mesto.

Plesalke so se odlično odrezale tudi v parih, saj sta sestri Staša Tušar in Ingrid Tušar v paru osvojili odlično drugo mesto s točko Fire and Ice v koreografiji Blaža Godca, Arnika Matko Juvančič in Patricija Crnkovič s točko Picnic v koreografiji Mitje Popovskega pa sta za las zgrešili stopnice in osvojili četrto mesto.