Domača scena
Oglas

Eksotične živali ponovno v Cityparku

Ljubljana, 01. 10. 2010 15.23 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Nakupovalno središče Citypark že četrtič gosti eksotično razstavo plazilcev Jürgna Hergerta. Strokovnjak za plazilce je s seboj pripeljal kače, škorpijone in pajke, posebnost tokratne razstave pa so kuščarji. Obiskovalci si razstavo lahko ogledajo od 6. do 16. oktobra, dnevno pa bodo organizirana tudi strokovna predavanja.

Svetovno priznana razstava kač, škorpijonov, pajkov in kuščarjev že četrtič v Ljubljani
Nakupovalno središče Citypark med 6. in 16. oktobrom 2010 ponovno gosti eno najbolj znanih in zanimivih razstav plazilcev, ki deluje pod vodstvom gojitelja Jürgna Hergerta. V skrbno oskrbovanih in varovanih terarijih si obiskovalci lahko ogledajo kar 21 strupenih in nestrupenih kač, štiri škorpijone, 12 kuščarjev in 26 pajkov. Vsi plazilci izhajajo iz Afrike, Azije, Severne, Srednje in Južne Amerike.

Citypark
Citypark FOTO:
Namen razstave
Cilj razstave eksotičnih plazilcev je obiskovalcem približati te nenavadne živali ter jih hkrati seznaniti z njihovim naravnim okoljem in življenjskimi navadami. Prav tako Jürgen z razstavo želi pomagati obiskovalcem, da se znebijo morebitnega strahu pred plazilci. V okviru razstave bodo za šole, vrtce in ostale obiskovalce organizirana strokovna predavanja, in sicer:

od ponedeljka do petka ob 11. in 17. uri,
ob sobotah ob 11., 17. in 18. uri
ter v nedeljo ob 11. uri.

Citypark
Citypark FOTO:
Razstava se nato seli naprej, in sicer najprej v Citycenter Celje od 18. do 31. oktobra, nato pa v Europark v Maribor od 3. 11. do 13. 11.
Citypark
Citypark FOTO:

Od prve kače do največje farme

Jürgen Hergert je rojen v Dresdnu, po vojni leta 1944 pa se je s starši preselil v Južno Afriko, kjer so imeli manjšo kmetijo, prvič pa je spoznal tudi kačje farme. Svojo prvo kačo je ujel pri treh letih, medtem ko je pri petih letih že lovil strupenjače. Po številnih popotovanjih je nemški pustolovec ustanovil svojo farmo Raj za kače. Največja kačja farma v Evropi je dom več kot 1300 živalim, med njimi tudi piranjam, morskim prašičkom, želvam, žabam in ptičjim pajkom. Jürgen se je z drznim podvigom tudi vpisal v Guinessovo knjigo rekordov, saj je v kletki skupaj s 24 strupenimi kačami preživel kar 100 dni. Ta čas je izkoristil za številne znanstvene poizkuse, saj se kačji strup pogosto uporablja v farmacevtski industriji. Več informacij o razstavi si preberite na: www.citypark.si.


 

  • image 4
  • image 5
  • image 6
  • image 1
  • image 2
  • image 3