Dvojni dvojček Dragića, 62 točk neustavljivega Anthonyja

Phoenix, 25. 01. 2014 08.12 |

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je znova blestel pod obroči lige NBA. Proti Washingtonu je dosegel 19 točk in 11 asistenc, kar pa ni bilo dovolj za zmago Phoenixa. Prvo ime petkovih tekem je bil Carmelo Anthony, ki je Charlottu nasul kar 62 točk.

Carmelo Anthony je v Madison Square Gardnu požel stoječe ovacije.
Carmelo Anthony je v Madison Square Gardnu požel stoječe ovacije. FOTO: Reuters

Ekipa Phoenix Suns je doma izgubila dvoboj z Washington Wizards s 95:111, Goran Dragić pa je za gostitelje dosegel dvojni dvojček. V 36 minutah in šestih sekundah je član začetne peterke dosegel 19 točk, 11 podaj in štiri skoke.

Igralci New York Knicks so doma ugnali Charlotte Bobcats s 125:96, Beno Udrih, drugi slovenski košarkar v NBA, pa je v sedmih minutah in 18 sekundah za zmagovalce zbral tri točke in dve podaji. Prvo ime obračuna je bil neverjetni Carmelo Anthony, ki je k zmagi prispeval kar 62 točk. Iz igre je metal 23:35 (6:11 za tri točke), ob tem pa je prispeval še 12 skokov. Z 62 točkami je Anthony postavil svoj osebni rekord kariere, kot tudi popravil rekord franšize New York Knicks, ki ga je z dvema točkama manj doslej držal Bernard King.

"Nič nisem razmišljal, razen o vsaki akciji zase. Pred začetkom tekme se mi niti sanjalo, da bom prišel tako daleč. Neverjeten občutek je, ko samo pomislim, kaj mi je uspelo," je dejal Anthony. Odkar je Madison Square Garden prenovljen, še nihče ni dosegel toliko točk. Kobe Bryant je z 61 točkami februarja 2009 vodil Los Angeles Lakers do zmage s 126:117. Bryant je bil s 65 točkami tudi zadnji v ligi, ki je dosegel več točk od Anthonyja; to mu je uspelo ob zmagi ekipe Lakers v dvoboju s Portlandom marca 2007. Rekord sezone je prejšnji teden postavil Kevin Durant (Oklahoma City, 54 točk).

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Ekipa Sacramento Kings je doma po podaljšku izgubila z Indiano Pacers s 111:116. Dodatni del igre je s štirimi točkami iz ene same akcije izsilil Paul George, ki je za trenutno najboljšo ekipo lige nato v podaljšku zadel še osem od svojih 36 točk. Prvi strelec srečanja je bil sicer Marcus Thornton (42 točk), za domače, ki so zapravili 17 točk prednosti, pa je Isaiah Thomas dodal 36 točk.

Igralci Oklahome City Thunder, ki so prvi na zahodnem delu, so v gosteh brez Kevina Duranta, poškodovanega prvega strelca lige, premagali Boston Celtics s 101:83. Serge Ibaka (21 točk) in Jeremy Lamb (19) sta bila najučinkovitejša v vrstah zmagovalcev. Mirza Teletović iz Bosne in Hercegovine je bil najzaslužnejši za deveto zmago Brooklyn Nets v tem mesecu. Čeprav ni igral v prvi peterki pa je dosegel osebni rekord v ligi s 34 točkami, od tega jih je za zmago v dvoboju z Dallas Mavericks (107:106) 24 nanizal v drugi četrtini.

Phoenix Suns - Washington Wizards 95:101
(Goran Dragić 19 točk, 11 podaj, 4 skoki v 36:06 min. za Phoenix)
New York Knicks - Charlotte Bobcats 125:96
(Beno Udrih 3 točk, 2 podaji v 7:18 min. za New York)
Orlando Magic - Los Angeles Lakers 114:105
Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 95:104
Atlanta Hawks - San Antonio Spurs 79:105
Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 93:78