Dva gola Korena ob visoki zmagi Hulla

Hull, 28. 12. 2013 19.47 |

Nekdanji kapetan slovenske nogometne reprezentance Robert Koren se je znova izkazal v elitni angleški Premier League. Hull City je na domačem terenu kar s 6:0 dopravil Fulham, dva gola pa je prispeval 33-letni Dravograjčan.

Robert Koren je tako dosegel enega izmed dveh svojih golov.
Robert Koren je tako dosegel enega izmed dveh svojih golov. FOTO: Reuters

Nogometaši Hull Cityja so v 19. krogu Premier League vknjižili najvišjo zmago v tej sezoni. Varovanci Steva Bruca so na domačem stadionu Kingston Communications kar s 6:0 odpravili Fulham, vse gole pa so dosegli v drugem polčasu. Za vodstvo je v 49. minuti poskrbel Ahmed El Mohamady. Enajst minut pozneje je prvič nase opozoril Robert Koren, ki je izkoristil lepo podajo Yannicka Sagba in podvojil vodstvo 'tigrov'. Ti so do konca tekme dosegli še štiri gole, piko na i visoki zmagi pa je s svojim drugim golom na tekmi postavil nekdanji kapetan slovenske izbrane vrste. Koren je bil najbolje postavljen po slabem posredovanju gostujočega vratarja Davida Stockdala po strelu Dannyja Grahama in žogo potisnil v mrežo. To sta bila za Dravograjčana tudi prva gola v tej sezoni.

Hull City – Fulham 6:0 (0:0)
El Mohamady (49.), Koren (60., 84.), Boyd (63.), Huddlestone (67.), Fryatt (74.)