Durant dobil bitko z Gasolom, ne pa tudi z grizliji

Memphis, 12. 05. 2013 09.11 |

Košarkarji moštva NBA Memphis Grizzlies so v noči na nedeljo s 87:81 ugnali Oklahoma City Thunder (87:81) in si priigrali minimalno prednost v bitki za napredovanje v tretji krog končnice. Junak pomembne zmage je bil Marc Gasol.

Košarkarji moštva NBA Memphis Grizzlies so izkoristili ponujeno in v zadnjih trenutkih dvoboja z visokoletečo zasedbo Oklahoma City Thunder z 87:81 ugnali tekmeca v bitki za naslednji krog končnice. Marc Gasol in druščina so dvoboj bolje začeli, dobili prvo četrtino, a do odmora jih je tekmec prehitel za točko.

Marc Gasol
Marc Gasol FOTO: Reuters

Tretjo četrtino so domačini odigrali praktično brez napak, s trdo obrambo pa so tekmecu dovolili, da je dosegel le 15 točk. Tako so imeli pred sklepnim delom dvoboja šest točk naskoka, ki so ga uspeli zadržati in se ob koncu zasluženo veselili zmage s 87:81. "Težko je, vendar se moramo kar najhitreje pobrati. Čaka nas naslednji dvoboj, treba je zmanjšati število napak. Iz takšnih dvobojev se moramo veliko naučiti. Odmisliti je treba vse slabo. Verjamem vase in v soigralce,“ je po končanem dvoboju dejal prvi zvezdnik Oklahome Kevin Durant.

Omenjeni je k porazu svojega moštva prispeval 25 točk, pri zmagovalcih pa je bil z 20 najučinkovitejši Marc Gasol.