Dugonjić: Majhne napake so vedno prisotne!

Barcelona, 29. 07. 2013 17.51 |

Slovenski plavalni šampion Damir Dugonjić je na 100 m prsno svetovno prvenstvo zaključil na odličnem četrtem mestu (59.68). Do medalje v Barceloni so mu zmanjkale tri stotinke. Naslova svetovnega prvaka se je veselil Christian Sprenger.

Slovenski plavalni šampion Damir Dugonjić se je nekoliko presenetljivo uvrstil v finale na 100 metrov prsno, tudi čas 59,80 pa je bil nepričakovano dober. S četrtim časom polfinala se je povsem približal olimpijskemu prvaku Južnoafričanu Cameronu Van der Burghu in Američanu Kevinu Cordesu. Razred zase je bil pred finalom le Avstralec Christian Sprenger (59,23).

Damir Dugonjić
Damir Dugonjić FOTO: Damjan Žibert

Za razliko od večine konkurentov je lahko Korošec v velikem finalu le ogromno pridobil, tekmeci (Nicolas Fink, Fabio Scozzoli, Felipe Lima, Kosuke Kitadžima) pa so bili tisti, ki so napadali vrhunski dosežek v omenjeni disciplini. Ravenčan je začel nekoliko zadržano, nato pa v drugi dolžini pospešil in v zadnjih metrih celo bil bitko za bron. Zmanjkale so mu tri stotinke, tako da se je moral zadovoljiti s četrtim mestom. "Na prvih 50 metrih sem imel celo en zavesljaj manj kot v polfinalu in mislil sem, da sem celo malo počasnejši. Po obratu sem bil malo tudi preglobok in to so stotinke, ki se naberejo. A sama dirka je bila dobro odplavana. Majhne napake so vedno prisotne," je po finalu povedal študent Berkleyja in nadaljeval: "Tretje mesto pa je bilo odprto za vse nas, česar sem se zavedal. Mislim, da smo to vedeli vsi in se borili za ta bron. Na koncu sva bila jaz in Scozzoli zelo blizu temu, Lima je bil malo hitrejši in seveda mu čestitam."

Zmage se je veselil Sprenger (58,79), srebro je pripadlo Van der Burghu (58,97), tretji pa je bil Lima. Ob tem dodajmo, da je bil za Dugega že preboj v veliki finale pravšnji obliž na olimpijsko rano, ko je nepričakovano ostal brez polfinala v omenjeni disciplini.

Meilutytejeva poskrbela za prvi svetovni rekord
Na svetovnem prvenstvu v plavanju v Barceloni je Litovka Ruta Meilutyte poskrbela za prvi svetovni rekord. V polfinalu na 100 m prsno je zlato medaljo osvojila s časom 1:04,35 in s tem za desetinko popravila prejšnji rekord Američanke Jessice Hardy iz leta 2009.