Ljubljana, 11. 12. 2013 08.48 |

M.F./T.Š./G.J.
3

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so morali na domači ledeni ploskvi priznati premoč avstrijski zasedbi Graz 99ers. Edini gol za domače je zabil Andrej Hebar, ki je s soigralci skušal izsiliti podaljšek, a ni šlo.

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so samo dan po domačem porazu z Vienna Capitals krenili v novo bitko, tokrat z Graz 99ers. Izbranci Iva Jana so na uvodni tretjini pokazali veliko želje in volje, imeli prek Mateja Hočevarja že v uvodni minuti priložnost za gol, a težave z neučinkovitostjo so vnovič prišle do izraza – tudi v peti minuti dvoboja, ko se je priložnost za gol ponudila Gregorju Koblarju. Gostje so dočakali tudi svojo pravo priložnost in jo drugače od zmajev izkoristili. Šest minut pred iztekom prve tretjine je za 1:0 zabil Manuel Ganahl.

Andrej Hebar
Andrej Hebar FOTO: Reuters

V nadaljevanju dvoboja so gledalci videli nekaj manj kakovostnega hokeja, redke lepe priložnosti enih in drugih, edini, ki je zatresel mrežo, pa je bil Kanadčan v vrstah zasedbe z avstrijske Štajerske Olivier Labelle. Gostje so si tako pred sklepnim delom obračuna priigrali dva gola prednosti, kar je bilo ob neučinkovitosti Janove čete kar veliko, vendarle pa so poskrbeli za razburljivo končnico. To je uspelo Andreju Hebarju, ki je zabil v 53. minuti. Zmaji so nato vse sile usmerili v napad, poizkušali izsiliti podaljšek, minuto pred koncem pa je domači trener vzel še minuto odmora.

Posvet ni obrodil sadov, mreža tekmecev je ostala nedotaknjena in igralci iz Gradca se domov vračajo s polnim izkupičkom.

Telemach Olimpija – Graz 99ers 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)