Dragon blestel v zmagi nad 76ersi

Phoenix, 03. 01. 2013 07.58 |

Košarkarji moštva NBA Phoenix Suns, pri katerih si kruh služi slovenski reprezentant Goran Dragić, so v noči na četrtek s 95:89 ugnali Philadelphia 76erse. Ljubljančan je k zmagi prispeval 20 točk.

Košarkarji moštva NBA Phoenix Suns so na domačem parketu odločno krenili v bitko s Philadelphia 76ersi, in to je prineslo dobro izhodišče že po koncu uvodne četrtine. Gostitelji so jo namreč dobili z 31:24, v nadaljevanju pa popustili. Druga četrtina je namreč pripadla razigranim gostom (25:17) in v drugi del dvoboja so 76ersi krenili s točko naskoka. To je varovance Alvina Gentryja le še dodatno motiviralo in v tretji četrtini so prišli do odločilne prednosti. Na krilih Luisa Scolaja (21 točk) in Gorana Dragića (20 točk) so sonca dokončno zasijala v vsem svojem sijaju in dvoboj mirno pripeljala h koncu (95:89).

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

"Gre le za eno zmago, ampak smo jo nujno potrebovali,“ je po zmagi povedal najučinkovitejši član Sunsov in nadaljeval: "Glavnino dvobojev odigramo tako. Razlika je bila le ta, da smo prehitro pustili tekmecu, da se nam približa. Prišli so v sklepnem delu dvoboja še enkrat na vsega dva koša zaostanka, a smo tudi to težavo prebrodili.“ V noči na četrtek so bili aktivni tudi Milwaukee Bucksi, a Slovenca Bena Udriha zaradi poškodbe ni bilo v ekipi.

Phoenix Suns – Philadelphia 76ers 95:89
Milwaukee Bucks – San Antonio Spurs 110:117
Golden State Warriors – Los Angeles Clippers 115:94
Boston Celtics – Memphis Grizzlies 83:93
Miami Heat – Dallas Mavericks 119:109 (podaljšek)
Utah Jazz – Minnesota Timberwolves 106:84
Oklahoma City Thunder – Brooklyn Nets 93:110
Houston Rockets – New Orleans Hornets 104:92