Dragićeva Unicaja presenetila CSKA

Ljubljana, 26. 01. 2013 09.42 |

Košarkarji v evroligi so sinoči končali polovico drugega dela tekmovanja. Na tekmah 5. kroga je največje presenečenje pripravila španska Unicaja, za katero igra tudi Zoran Dragić, ter v gosteh premagala CSKA s 94:81. Slovenski košarkar je k zmagi prispeval sedem točk.

Zoran Dragić
Zoran Dragić FOTO: Damjan Žibert

CSKA je tako doživel prvi poraz v drugem delu sezone. V skupini E je po polovici neporažen samo še madridski Real, ki je sinoči svojo nalogo opravil bolje kot Moskovčani. Madridčani so zmagali v Atenah, Panathinaikos je padel z 58:54. Za Špance je Mirza Begič igral 16 minut, dosegel pa šest točk in pet skokov.

Tesno je bilo tudi na tekmi med Anadolujem Efesom in Žalgirisom, na koncu so bili Turki boljši s 56:52. Saša Vujačić je za zmagovalno ekipo, ki je na tretjem mestu skupine, prispeval 12 točk in tri skoke v 21 minutah na parketu. Že v četrtek je v nemškem obračunu Alba dosegla prvo zmago, potem ko je Brose Baskets Bamberg premagala z 82:63, slednjim pa ni pomagalo niti 15 točk Boštjana Nachbarja.
V skupini F je v edini petkovi tekmi ekipa Montepaschi Siena premagala Bešiktaš Carigrad s 63:57; Gašper Vidmar je imel sicer vidno vlogo pri poraženih Turkih, v 25 minutah je zbral 14 točk in šest skokov, vseeno pa Bešiktaš ostaja brez zmage v tem delu evrolige.

V tej skupini je na vrhu še brez poraza prav italijanska ekipa, za njo sta Caja Laboral in Barcelona. Slednja sta se v četrtek pomerili med seboj, Barcelona je bila boljša z 90:79. Za zmagovalce je Erazem Lorbek zbral devet točk in pet skokov. Ekipa Maccabi Electra je tesno klonila z Olympiacosom (77:78), Fenerbahče Ülker pa je prav tako tesno ugnal Himki (85:82).