Dragić z dvojnim dvojčkom 'pokončal' jezernike

Phoenix, 16. 01. 2014 08.04 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so v noči na četrtek vknjižili novo prvenstveno zmago. Tokrat so na domačem parketu ugnali Los Angeles Lakers (121:114). Goran Dragić je z 18 točkami in 10 skoki vknjižil dvojni dvojček.

Goran Dragić je bil vnovič eden najbolj zaslužnih za zmago NBA moštva Phoenix Suns. Tokrat nad Los Angeles Lakers (121:114). Gostje so sicer dobili uvodno in drugo četrtino, a je njihova prednost ob polčasu znašala vsega štiri točke. V nadaljevanju so nekoliko bolj zaigrali domačini. Stopnjevali so ritem iz minute v minuto in si pred sklepnim delom dvoboja priigrali šest točk naskoka (88:82).

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

V zadnjem delu dvoboja so nadaljevali z dobro obrambo in mirno igro v napadu ob zvoku sirene pa zabeležili novo prvenstveno zmago. Tokrat s 121:114. Dragić je k zmagi prispeval 18 točk in 10 skokov, najučinkovitejši pri zmagovalcih pa je bil Gerald Green (28 točk). "Še naprej sem imel občutek, da nisem pripravljen za igro. Trener mi vztrajno ponavlja, da naj mečem, zato se trudim v kar največji meri upoštevati njegove nasvete. Trudim se le, da bi metal manj trojk kot v preteklosti,“ je po zmagi dejal najučinkovitejši član sonc.

Dvoboj je sicer zaznamoval grob prekršek Alexa Lena nad Nickom Youngom, ki je takoj zatem izgubil živce in med drugim udaril tudi slovenskega reprezentanta Dragića.

Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 121:114
Washington Wizards - Miami Heat 114:97
Philadelphia 76ers - Charlotte Bobcats 95:92
Orlando Magic - Chicago Bulls 125:128 (podaljški)
Boston Celtics - Toronto Raptors 88:83
Golden State Warriors - Denver Nuggets 116:123
San Antonio Spurs - Utah Jazz 109:105
Milwaukee Bucks - Memphis Grizzlies 77:82