Dragić spet razpoložen, Phoenix zmagal v Denverju

Denver, 19. 02. 2014 07.18 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so v noči na sredo, po podaljšku ugnali Denver Nuggets (112:107). Eden junakov gostujoče zmage je bil tudi slovenski reprezentant Goran Dragić, ki je k zmagi prispeval 21 točk.

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so odločno krenili v dvoboj z Denver Nuggets, si do izteka prve četrtine priigrali 5 točk naskoka, a v nadaljevanju nekoliko popustili. Tekmec se jim je uspel do odmora približati na vsega točko, v nadaljevanju pa prešel v vodstvo. V izenačenem dvoboju, v katerem sta blestela Gerald Green (36 točk) in Goran Dragić (21 točk), so zadnjo četrtino za točko dobili Suns (23:22) in izsilili podaljšek.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Sonca so v dodatku igralnega časa pokazali več zbranosti, bili v zaključkih akcij bolj natančni in ob koncu zmagali s 112:107. "Hitro sem si nabral štiri osebne napake,“ je po dvoboju priznal prvi strelec dvoboja in nadaljeval: "Ko sem sedel na klopi, sem bil pošteno jezen, ampak soigralci so mi govorili, da je potrebno odigrati še drugi polčas. Trudil sem se dati vse od sebe in dokončani dvoboj s soigralci. Soigralci so mi pripravljali prostor za met, Goran Dragić pa me je vedno znova zaposlil z lepo podajo!

Beno Udrih za New York vnovič ni zaigral, je pa New York gostoval v Memphisu, kjer so Grizliji zmagali z 98:93.

Denver Nuggets - Phoenix Suns 107:112 (podaljšek)
Memphis Grizzlies - New York Knicks 98:93
L.A. Clippers - San Antonio Spurs 103:113
Dallas Mavericks - Miami Heat 106:117
Detroit Pistons - Charlotte Bobcats 96:108
Milwaukee Bucks - Orlando Magic 104:100
Indiana Pacers - Atlanta Hawks 108:98
Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 85:114