Dragić s 17 točkami Phoenix popeljal do zmage

Phoenix, 20. 02. 2014 09.58 |

Slovenski košarkar Goran Dragić se je v dresu Phoenix Suns spet izkazal v ligi NBA. Za zmago proti Boston Celtics s 100:94 je slovenski reprezentant prispeval 17 točk v 33 minutah, dodal pa še štiri skoke, šest podaj in dve blokadi.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Za zmagovalce je točko več dosegel še Markieff Morris, 17 pa jih je zbral tudi Gerald Green. Goran Dragić je v domači dvorani US Airways Center v Arizoni pokazal novo blestečo predstavo, po naporni sredini tekmi proti Denverju, ki so jo sonca dobila po podaljšku, pa so se domači košarkarji vnovič izkazali, saj jih je kar šest doseglo vsaj po deset točk. "Po sinočnji tekmi smo bili resda utrujeni, a nismo želeli, da bi bila naša trdo prigarana zmaga zaman. Stisnili smo zobe in se še enkrat na parketu borili do zadnjega," je dejal eden od domačih košarkarjev Channing Frye, ki je zbral 15 točk, med drugim je zadel odločilno trojko 1:20 minute pred koncem.

"Težko je igrati en dan za drugim, še zlasti, ker smo se včeraj po gostovanju pri Denverju zaradi podaljška zelo pozno vrnili domov. Tako te včasih telo ne uboga povsem; noge so težke in ne odreagirajo tako hitro, kot bi si želel. A na koncu koncev, ko je bil čas, da strnemo vrste, smo to tudi naredili in vsi svoje delo dobro opravili," pa je po tekmi dejal Dragić.

Brat dvojček prvega strelca sonc proti Bostonu Markieffa Morrisa, Marcus Morris, je deset od svojih skupaj 11 točk zbral v drugem polčasu, vključno z metom z velike razdalje ob pisku sirene za konec tretje četrtine. P.J. Tucker je za Phoenix, ki si je vodstvo izboril z delnim izidom 17:0 v drugem polčasu, dosegel deset točk in 11 skokov.

"Proti koncu tekme smo naredili nekaj neumnih napak, a smo preživeli, tako da smo s tem lahko zadovoljni," je dejal domači trener Jeff Hornacek. Pri Bostonu je Rajon Rondo zbral 18 točk in deset podaj, Brandon Bass 18 točk, Jeff Green pa 17. "Proti takšni ekipi, kot je Phoenix Suns, enostavno ne smeš delati napak, saj te zanje takoj kaznujejo. Gre za ekipo, ki se vsakič bori do zadnje sekunde," je po porazu dejal trener Bostona Brad Stevens.

Carmelo Anthony
Carmelo Anthony FOTO: Reuters

Igrala je tudi ekipa New York Knicks, član katere je tudi slovenski košarkar Beno Udrih, ki pa ga proti New Orleansu ni bilo v postavi Newyorčanov. Slednji so zmagali z 98:91, predvsem po zaslugi 42 točk neverjetnega Carmela Anthonyja. "Enostavno je bila to tekma, za katero nisem želel, da se nam izmuzne iz rok," je po zmagi, prvi za kratkohlačnike po treh zaporednih porazih, dejal Anthony.

J.R. Smith je k zmagi dodal 19 točk, Tim Hardaway Jr. pa 16. Newyorčani so sicer v tretji četrtini izgubili Imana Shumperta, ki si je poškodoval levo koleno. Izkazal se je tudi Tyson Chandler, ki je zbral 11 skokov, v zadnjih minutah tekme pa je podelil tudi nekaj pomembnih blokad.

Prvi strelec pri New Orleans Pelicans je bil Eric Gordon z 28 točkami, a so ga domači košarkarji v zadnji četrtini povsem zaustavili. Anthony Davis je tekmo končal pri 14 točkah in desetih skokih. Austin Rivers je za pelikane, ki so izgubili še tretjo tekmo od zadnjih štirih, zbral 14 točk, Brian Roberts pa deset.

Phoenix Suns - Boston Celtics 100:94
(Goran Dragić 17 točk, 6 podaj, 4 skoki za Phoenix)
New Orleans Pelicans - New York Knicks 91:98