Dragić 'razbil' Portland

Phoenix, 28. 11. 2013 07.31 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so na krilih slovenskega reprezentančnega branilca Gorana Dragića ugnali Portland Trail Blazers (120:106). Ljubljančan je k zmagi prispeval 31 točk, deset podaj in pet skokov.

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić še naprej blesti v dresu Phoenix Suns. Tokrat so njegovo moč občutili igralci moštva Portland Trail Blazers. Gogi jim je namreč ob zmagi s 120:106 nasul 31 točk, temu pa dodal še 10 podaj in 5 skokov. Portland je sicer z 32:21 dobil uvodno četrtino, po drugi pa so za tri točke vodila sonca. Gostitelji so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 11 točkami prednosti, v zadnjem delu dvoboja pa tekmeca le še 'držali' na primerni oddaljenosti.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Ob koncu je to zadostovalo za zmago s kar 14 točkami razlike (120:106). "S temi fanti smo že odigrali nekaj obračunov, na večini le teh pa smo bili boljši oziroma povsem blizu tekmecu. Ne vem, zakaj je tako. Menim, da so zasedba, ki nam leži. Oni radi igrajo počasi, mi pa zelo hitro. To je naša prednost.'' V noči na četrtek je zaigral tudi Beno Udrih, a ni odigral vidne vloge v porazu Knicksov na gostovanju v Los Angelesu.

Phoenix Suns – Portland Trail Blazers 120:106
Los Angeles Clippers – New York Knicks 93:80
Dallas Mavericks – Golden State Warriors 103:99
Boston Celtics – Memphis Grizzlies 93:100
Brooklyn Nets – Los Angeles Lakers 94:99
Cleveland Cavaliers – Miami Heat 84:95
Detroit Pistons – Chicago Bulls 79:99
Houston Rockets – Atlanta Hawks 113:84
Milwaukee Bucks – Washington Wizards 92:100 (podaljšek)