Los Angeles, 02. 02. 2014 08.07 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings še naprej ne najdejo poti iz rezultatske krize. Razlog tiči predvsem v neučinkovitosti. Tokrat so jo izkoristili igralci Philadelphije, ki so Staples Center zapustili z zmago (2:0).

Hokejsko moštvo Los Angeles Kings ne najde poti iz rezultatske krize. Razlog je neučinkovitost, na dvoboju s Philadelphijo pa so plošček 35-krat poslali proti vratom Steva Masona, a niti en ni končal za njegovim hrbtom. Drugače je bilo pri gostih, ki so poizkusili le 13-krat in dvakrat zatresli mrežo Jonathana Quicka.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Prvič v osmi minuti drugega dela (Wayne Simmonds), drugič pa dve minuti pred iztekom igralnega časa, ko so imeli igralca več na ledeni ploskvi (Claude Giroux). "Sem povsem na tleh. Moramo narediti korak naprej,“ je bil po dvoboju razočaran branilec kraljev Drew Doughty in nadaljeval: "Takšni dvoboji nas morajo narediti močnejše. Potrebno je pozabiti spodrsljaj in pokazati, da zmoremo. Stvari bomo spremenili na bolje, postali boljši, bolj učinkoviti!

Ob tem dodajmo, da je Simmonds dosegel 100 goli v ligi NHL in že 39. v dvobojih s Kings Anžeta Kopitarja. Hrušičan je na ledeni ploskvi prebil 21 minut in štirikrat ustrelil proti vratom tekmeca.

Los Angeles Kings - Philadelphia Flyers 0:2
St. Louis Blues - Nashville Predators 4:3 (k. streli)
Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 6:3
Phoenix Coyotes - Pittsburgh Penguins 3:1
Colorado Avalanche - Buffalo Sabres 7:1
Columbus Blue Jackets - Florida Panthers 4:1
Montreal Canadiens - Tampa Bay Lightning 1:2 (podaljšek)
Boston Bruins - Edmonton Oilers 4:0