Domžale, 28. 11. 2012 19.58 |

M.J./STA/I.K.
11

Nogometaši Domžal in Maribora so odigrali zaostalo tekmo 15. kroga prve slovenske nogometne lige. Prvaki so dvakrat vodili, gostitelji pa so z zadetkoma Jake Ihbeisheha obakrat izenačili in dvoboj v Športnem parku se je končal z delitvijo točk (2:2).

Hudo deževje in povsem razmočeno igrišče je "odneslo" oktobrsko tekmo med Domžalčani in Mariborčani, v današnjem obračunu na znova namočeni travnati površini v tukajšnjem Športnem parku pa so se tekmeci razšli z delitvijo točk. Aktualni državni prvaki so z osvojeno točko prednost pred drugouvrščenimi ljubljanskimi nogometaši povečali na sedem točk, ob tem pa imajo Mariborčani tudi tekmo manj.

Obračun v mestu ob Kamniški Bistrici so bolje pričeli gostitelji, predvsem aktiven pa je bil Slobodan Vuk. V sedmi minuti je po strelu z dvajsetih metrov zadel vratnico, šest minut kasneje pa se je po njegovem vnovičnem poskusu izkazal gostujoči vratar Jasmin Handanović, ki je z dobrim posredovanjem preprečil najhujše.

Domžalčani so dvakrat izničili prednost tekmeca iz Maribora.
Domžalčani so dvakrat izničili prednost tekmeca iz Maribora. FOTO: Damjan Žibert

Po uvodni domači pobudi so "do zraka" prišli tudi nogometaši iz štajerske prestolnice. V 18. minuti so izpeljali kombinirano akcijo, v končnici akcije pa je bil Aleš Mejač premalo zbran. Milaničevi izbranci so pet minut kasneje povedli po samostojni akciji Roberta Berića, ki je na razmočenem igrišču odlično nadzoroval žogo in ob tem preigral nekaj domačih branilcev, nato pa še domžalskega vratarja Nejca Vidmarja za vodstvo z 1:0.

Do konca polčasa se je odvijal izenačen boj. Najlepšo priložnost so si v 42. minuti priigrali domači nogometaši, po strelu Ivana Knezovića z glavo pa se je znova izkazal Handanović, ki je žogo preusmeril v kot.

Začetek drugega polčasa je bil preslikava prvega. Domžalčani so bili aktivnejši, svojo pobudo pa so kronali v 61. minuti, ko je po kotu, ki ga je izvajal Mate Šimunović, Handanović žogo odbil, v pravem trenutku in na pravem mestu pa se je znašel Jaka Ihbeisheh in izenačil na 1:1.

Milanič je takoj po izenačenju aktiviral Marcosa Tavaresa, ta poteza pa se mu je hitro obrestovala. Brazilec je že v prvem napadu pokazal svojo kakovost, v drugem pa se je dobro znašel v kazenskem prostoru in povišal na 2:1. A mariborsko veselje je bilo kratkotrajno, že minuto kasneje se je iz težkega položaja v mariborskem kazenskem prostoru za strel odločil Ihbeisheh, žoga je pri tem zadela Arghusa in se od vratnico skotalila v mrežo - 2:2. V zadnjih dvajsetih minutah so igralci obeh ekip zapravili nekaj priložnosti za zadetek. Pri domačih je bil osmoljenec Vuk, pri gostih pa Berić ter dvakrat Goran Cvijanović.