Dinamo na povratni dvoboj z minimalno prednostjo

Zagreb, 30. 07. 2013 22.21 |

Nogometaši zagebškega Dinama so si pred povratnim obračunom 3. predkroga Lige prvakov priigrali minimalno prednost. Moldavski Sheriff iz Tiraspola so ugnali z 1:0. Gol je zabil rezervist Ante Rukavina. Miral Samardžić je odigral celoten obračuna.

Kruno Jurčić
Kruno Jurčić FOTO: Reuters
Nogometaši zagrebškega Dinama so v prvem obračunu 3. predkroga Lige prvakov gostili vedno neugodni Sheriff iz Tiraspola, tekmec pa je na gostovanju v hrvaški prestolnici skorajda dočakal tisto po kar je prišel. S previdno igro so skušali Moldavci ohraniti mrežo nedotaknjeno in si pred domačim dvobojem priigrati aktivni rezultat, pri čemer je bilo najpomembnejše ohraniti mrežo nedotaknjeno. Varovanci Kruna Jurčića so bili sicer skozi celoten dvoboj boljši tekmec, si priigrali kar nekaj zrelih priložnosti, gol pa zabili šele v izdihljajih rednega dela.

Najlepše priložnosti so zapravili Duje Čop, Said Husejinović in El Arbi Hillel Soudani, glavni sodnik dvoboja pa je domačine oškodoval za nedosojeno 11-metrovko po prekršku nad Juniorjem Fernandesom. Iz enega redkih hitrih nasprotnih napadov so v 69. minuti poizkusili tudi Moldavci, a ob Ricardinhovem poizkusu z glavo se mreža Oliverja Zelenike ni zatresla. Zagrebčani so v nadaljevanju še poizkušali, a brez uspeha. Vse do 90. minute, ko je rezervist Ante Rukavina zabil z glavo in poskrbel za minimalno prednost pred povratnim obračunom. Celotni dvoboj za goste je odigral slovenski branilec Miral Samardžić (rumeni karton).

Matavžu 72 minut
Nogometaši nizozemskega PSV Eindhovna so si pred povratnim obračunom 3. predkroga Lige prvakov priigrali zmago nad belgijskim Zulte Waregemom (2:0). Po golu Memphisa Depayja, se je med strelce vpisal še Jürgen Locadia. Za zmagovalce je 72 minut odigral slovenski napadalec Tim Matavž.