Denver izenačil 43 let star klubski rekord

Denver, 24. 03. 2013 10.20 |

Košarkarji Denverja so sinoči z zmago v ligi NBA izenačili 43 let star klubski rekord. Dosegli so namreč 15. zmago zapored, tokrat so premagali Sacramento s 101:95.

Pravzaprav je rekord za Denver nov, vsaj v okvirih lige NBA, v kateri nastopa od leta 1976. Ko so bili namreč košarkarji te ekipe nazadnje uspešni na 15 tekmah zapored, so se imenovali še Denver Rockets in igrali v ligi ABA, dosežek pa sega v sezono 1969/70. Zadnja zmaga je predvsem zasluga Danila Gallinarija in Andreja Millerja. Prvi je zbral 19 točk, Miller pa je pet od svojih 11 prispeval v zadnji minuti tekme, potem ko so košarkarji Nuggets v zadnji četrtini še zaostajali, a je delni izid 8:0 pomenil znak za preobrat. Denver je ostal na tretjem mestu v zahodni konferenci. "Nikogar ne smemo podcenjevati. Sacramento ima zelo dobro ekipo in krepko smo se morali potruditi za zmago," je kljub nadaljevanju niza na realnih tleh ostal Gallinari.

Los Angeles Clippers so v zadnji četrtini strli odpor Brooklyna za zmago z enakim izidom, 101:95. Chris Paul je kar 17 od 29 točk dosegel v zadnjem delu tekme. Na tekmi med Memphisom in Bostonom, zmagali so prvi s 110:106, je blestel Jerryd Bayless. Dosegel je 30 točk, največ v sezoni, kar je bilo dovolj za deseto zaporedno domačo zmago grizlijev, pa čeprav se je na koncu prednost 21 točk nevarno stopila.

New York Knicks so brez težav ugnali Toronto (110:84), Carmelo Anthony je dosegel 28 točk, raptorji pa so morali četrtič zapored z igrišča sklonjenih glav. Chicago je z 20 točkami Luola Denga ustavil Indiano, ki je izgubila prvič po treh zmagah, priložnost za kaj več od tesnega poraza (84:87) pa je imel Paul George; zbral je sicer 23 točk, a zgrešil dve trojki ob koncu tekme. Golden State je Washington premagal predvsem na krilih razpoloženega Stephena Curryja, ki sta mu ob 35 točkah zmanjkali dve podaji za dvojni dvojček.